Historia

Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:36
Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego, które istnieje od 2008 roku, została zaprezentowana 21 maja w Warszawie. Ambasador Francji Pierre Buhler stwierdził, że dostęp do francuskiej wersji wirtualnego muzeum, poszerzy krąg zainteresowanych nią osób we Francji i pozostałych krajach frankofońskich.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: 1944.pl

Miejsce wpisane na stałe w mapę Warszawy stało się dostępne dla internautów na całym świecie - powiedziała Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, która była mecenasem projektu.

Pierre Buhler zapewnił, że Ambasada Francji, Instytut Francuski, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz sieć ośrodków Alliance Française, będą promować wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego i wykorzystywać jego zasoby w codziennej pracy.


Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego przypomniał, że z zasobów wirtualnego muzeum, można korzystać na lekcjach historii. Przykładową lekcję przeprowadzono w Muzeum Powstania Warszawskiego dla zaproszonej na spotkanie młodzieży uczącej się w warszawskim liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, które specjalizuje się w nauczaniu języka francuskiego i w promocji kultury francuskiej.

kc/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Morowe Panny z Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 16:30
Rockowo, hip-hopowo i w stylu reggae - młode artystki zaśpiewają piosenki inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, który rozpoczął Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 23:50
Bardzo chciał doczekać 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i powstającego wówczas muzeum. Nie doczekał, zmarł 11 dni przed tą rocznicą. A to on oddał pierwsze strzały w powstaniu, jeszcze przed godziną "W".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cenne dokumenty wywiadu trafiły do państwowych zbiorów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:34
Archiwum Stanisława Jankowskiego "Agatona" - zbiór dokumentów dotyczących m.innymi wywiadu i kontrwywiadu Armii Krajowej - trafiło do Archiwum Akt Nowych.
rozwiń zwiń