X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:36
Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego, które istnieje od 2008 roku, została zaprezentowana 21 maja w Warszawie. Ambasador Francji Pierre Buhler stwierdził, że dostęp do francuskiej wersji wirtualnego muzeum, poszerzy krąg zainteresowanych nią osób we Francji i pozostałych krajach frankofońskich.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: 1944.pl

Miejsce wpisane na stałe w mapę Warszawy stało się dostępne dla internautów na całym świecie - powiedziała Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, która była mecenasem projektu.

Pierre Buhler zapewnił, że Ambasada Francji, Instytut Francuski, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz sieć ośrodków Alliance Française, będą promować wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego i wykorzystywać jego zasoby w codziennej pracy.


Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego przypomniał, że z zasobów wirtualnego muzeum, można korzystać na lekcjach historii. Przykładową lekcję przeprowadzono w Muzeum Powstania Warszawskiego dla zaproszonej na spotkanie młodzieży uczącej się w warszawskim liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, które specjalizuje się w nauczaniu języka francuskiego i w promocji kultury francuskiej.

kc/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Morowe Panny z Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 16:30
Rockowo, hip-hopowo i w stylu reggae - młode artystki zaśpiewają piosenki inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek, który rozpoczął Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 23:50
Bardzo chciał doczekać 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i powstającego wówczas muzeum. Nie doczekał, zmarł 11 dni przed tą rocznicą. A to on oddał pierwsze strzały w powstaniu, jeszcze przed godziną "W".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cenne dokumenty wywiadu trafiły do państwowych zbiorów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:34
Archiwum Stanisława Jankowskiego "Agatona" - zbiór dokumentów dotyczących m.innymi wywiadu i kontrwywiadu Armii Krajowej - trafiło do Archiwum Akt Nowych.
rozwiń zwiń