Historia

Zostań wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 11:39
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy do współpracy przy organizacji obchodów 69. rocznicy powstania. Ich zadaniem będzie m.in. pomoc powstańcom podczas uroczystości oraz zbiórka funduszy na renowację powstańczych mogił.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Marcin Białek/CC/Wikimmedia Commons

Oferta współpracy wolontariackiej obejmuje okres od 1 lipca do 31 sierpnia i dotyczy wsparcia przy organizacji wydarzeń związanych z rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Wolontariusze będą mieli za zadanie pomoc powstańcom podczas oficjalnych uroczystości, organizację i udział w zbiórce funduszy na renowację powstańczych mogił, a także prace o charakterze organizacyjnym i administracyjnym.
Oprócz udziału w wydarzeniach związanych z 69. rocznicą powstania, wolontariusze będą mieli także – jak podkreślają przedstawiciele MPW – umowę wolontariacką, ubezpieczenie i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie, a dla najaktywniejszych przewidziano możliwość kontynuowania współpracy.
Wymagania? Poszukiwane są osoby powyżej 14 lat, zaangażowane, dobrze zorganizowane, odpowiedzialne, kreatywne i lubiące nowe wyzwania. Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie i zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej oraz znajomość języka angielskiego lub innych języków obcych – to również będzie mile widziane.

Zainteresowani wakacyjnym wolontariatem muszą wypełnić ankietę dostępną na stronie: stronie internetowej muzeum.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hołd powstańcom getta. Niezwykła iluminacja na niebie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:18
Dwa słupy światła na niebie z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie będą mogli zobaczyć wieczorem mieszkańcy Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miasto 44" Superprodukcja o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 21:00
W najbliższą sobotę rozpoczynają się zdjęcia do filmu pod tytułem "Miasto 44". To pierwszy obraz o Powstaniu Warszawskim od czasu "Kanału" Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:36
Francuska wersja wirtualnego Muzeum Powstania Warszawskiego, które istnieje od 2008 roku, została zaprezentowana 21 maja w Warszawie. Ambasador Francji Pierre Buhler stwierdził, że dostęp do francuskiej wersji wirtualnego muzeum, poszerzy krąg zainteresowanych nią osób we Francji i pozostałych krajach frankofońskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełomowy temat o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 13:42
Jest już kolejna pokonkursowa antologia komiksowa Muzeum Powstania Warszawskiego, tym razem nosi tytuł "Po Powstaniu". Laureatką konkursu została plastyczka Zofia Mróz.
rozwiń zwiń