X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Wystawa we Wrocławiu: "Andrzej Przewoźnik. 1963–2010. Katyń”

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:09
Wystawa miała swoją premierę przed dwoma laty w Budapeszcie w Terror Haza (Dom Terroru) i to Węgrzy byli pomysłodawcami prezentacji dedykowanej Andrzejowi Przewoźnikowi. Teraz zawitała ona do Wrocławia.
W naszej pamięci
W naszej pamięci Foto: ENRS.eu

Andrzej Przewoźnik jako historyk interesował się dziejami Węgier i stosunków polsko-węgierskich, dobrze poznał ten kraj i pokochał go ze wzajemnością. Był wieloletnim Sekretarzem Generalnej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i pełniąc tę funkcję stworzył podwaliny pod nowoczesną polską politykę pamięci, w kraju jak i zagranicą. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

/

Wystawa upamiętnia życie i pracę Andrzeja Przewoźnika. Trzon wystawy stanowią kontenery lotnicze pełniące funkcję wystawienniczych gablot, w których możemy oglądać pamiątki osobiste i zawodowe, fotografie oraz przedmioty ocalone z katastrofy smoleńskiej.
Ma ona również charakter edukacyjny, korzystając z interaktywnej mapy można dowiedzieć się o miejscach pokazujących obecność Polaków, których tragiczne wydarzenia II wojny światowej rozrzuciły po całym świecie.
- Dziś otwieraną wystawę we Wrocławiu traktujcie Państwo jako wyraz bezinteresownej, wiernej i wdzięcznej pamięci kilku środowisk, które miały zaszczyt zetknąć się i współpracować ze śp. Andrzejem Przewoźnikiem – powiedział prof. Jan Rydel, historyk, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, polski koordynator Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

/

Wrocław jest kolejnym miastem po Warszawie, Białymstoku i Gdańsku, w którym prezentowana jest wystawa.

Będzie można ją oglądać do 31 lipca. Później wystawę będą mogli obejrzeć mieszkańcy Krakowa i Katowic. Na jej otwarcie zapraszają Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość.
3 lipca, godz. 19:00, Kościół Garnizonowy pw. św. Elżbiety, ul. Św. Elżbiety 1
pp

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak