Historia

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 13:59
- Warto promować tych, którzy działają nie dla poklasku i sławy, ale dla dobra wspólnego - przekonywał dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski zachęca, by spróbować poszukać w swoim otoczeniu ludzi szlachetnych/IAR
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje bohaterów
Foto: Muzeum Powstania Warszawskiego

Przyjaźń, męstwo, odpowiedzialność, patriotyzm - to wartości, jakie promuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Ruszyła kampania społeczna, która zwraca uwagę na szlachetne postawy, jak lojalność czy altruizm.

Projekt poprzedza III edycję Nagrody im. Jana Rodowicza Anody, uczestnika powstania, który przez całe swoje życie pokazywał, że na niego zawsze można liczyć. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zachęca, by poszukać w swoim otoczeniu ludzi szlachetnych. - Warto promować tych, którzy działają nie dla poklasku i sławy, ale dla dobra wspólnego - mówi Jan Ołdakowski.

Zobacz serwis o II WOJNIE ŚWIATOWEJ >>>
W kampanii "Rozejrzyj się. Może go znasz?" biorą udział znani aktorzy. Mateusz Damięcki podkreśla, że we współczesnym zabieganym świecie zapomnieliśmy o tym, co najważniejsze. - Naszym zadaniem jest dziś nie zaprzepaścić tego, co młodzi ludzie w powstaniu wywalczyli - mówi Damięcki. Jak dodaje, obecnie nawet kultura osobista przestaje być zaletą, więc o szlachetne pozytywne postawy trzeba walczyć.
Nagroda imienia Jana Rodowicza Anody przyznawana jest w dwóch kategoriach: za całokształt dokonań i postawę życiową stanowiącą wzór do naśladowania dla młodych pokoleń oraz za wyjątkowy czyn.
Patronem medialnym projektu jest Pierwszy Program Polskiego Radia.
pp/IAR
Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełomowy temat o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 13:42
Jest już kolejna pokonkursowa antologia komiksowa Muzeum Powstania Warszawskiego, tym razem nosi tytuł "Po Powstaniu". Laureatką konkursu została plastyczka Zofia Mróz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze matki, nasi ojcowie". Wenderlich: ten film uczy nas myślenia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 12:07
W "Śniadaniu w Trójce" politycy dyskutowali o kontrowersyjnym serialu niemieckiej stacji ZDF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadaj powstańcowi pytanie na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 09:40
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w akcji edukacyjnej "Pytanie o Powstanie".
rozwiń zwiń