X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Drogi do Niepodległej - 1918

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 14:12
Zapraszamy do wysłuchania szczególnego kalendarium dźwiękowego - znajdziemy w nim bogate materiały ilustrujące najważniejsze wydarzenia 1918 roku.
Audio

Wojna polsko-bolszewicka była pierwszym sprawdzianem państwa polskiego, które po latach niewoli wróciło na mapę polityczną Europy. Cud nad Wisłą był dowodem dojrzałości obywateli i struktur młodego państwa, jednak proces jego tworzenia był długotrwały i często bolesny. Kluczowy był rok 1918 – rok odzyskania niepodległości.  Autorzy cyklu Dorota Truszczak i Andrzej Sowa odnotowują wszystkie ważne dla Polski wydarzenia  - także te na arenie międzynarodowej - dotyczące rodzącej się po ponad 120 latach niewoli polskiej państwowości. W kolejnych odcinkach znajdziemy bogate archiwalne materiały dźwiękowe, informacje zaczerpnięte z ówczesnej prasy jak również z pamiętników i dzienników, między innymi Marii Dąbrowskiej czy księżnej Lubomirskiej.

Zapraszamy do wysłuchania dźwiękowego zapisu tworzenia II Rzeczypospolitej.

---> KLIKNIJ

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak