Historia
Artykuł nie istnieje.

Czytaj także

Jeremiego Przybory gawędy o sobie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 06:00
Filar literacki Kabaretu Starszych Panów, znakomity poeta, pracował w Polskim Radiu przed wojną jako spiker. Po wojnie Jeremi Przybora pisał teksty do stworzonego przez siebie Radiowego Teatrzyku "Eterek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomenalny Kabaret Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 05:50
- Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Beztroski teatrzyk na antenie Polskiego Radia". Posłuchaj wspomnień Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 05:58
- To był pierwszy popularny program mojego pomysłu. Rok 1948, zaczynała się noc stalinowska, a ja zaczynałem beztroski teatrzyk na antenie Polskiego Radia - wspominał Jeremi Przybora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Gołas o "W Polskę idziemy": napisaliśmy ją z Wojtkiem Młynarskim wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2022 05:44
- Szalenie sobie cenię tę piosenkę, którą napisał Wojtek Młynarski. Ona do tej pory ma duże wzięcie, że tak powiem. Jak mnie zobaczą ludzie na ulicy, to mówią: "Oho, w Polskę idziemy, panie Wiesiu?" - mówił Wiesław Gołas w Polskim Radiu. Legendarny aktor zmarł 9 września 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalina Jędrusik. Niezastąpiona "dosmucaczka" w Kabarecie Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 05:52
– Moje kabaretowe szlagiery były nierzeczywiste, ulotne i owiane smuteczkiem. Świetnie czułam się w tym gatunku - refleksyjno-romantyczno-filozoficzno-sentymentalno-dramatycznym – mówiła w 1991 roku Kalina Jędrusik o występach w wieczorach Kabaretu Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalina Jędrusik o piosence "Bo we mnie jest seks": nie cieszyło mnie to nagranie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 05:51
- Jeżeli chodzi o moje wykonanie tej piosenki wówczas, to według mnie pozostawia wiele do życzenia. Dziś wolałabym nagrać ją inaczej - opowiadała w 1984 roku w Polskim Radiu Kalina Jędrusik o swoim największym przeboju. Piosence, która utwierdziła jej medialny wizerunek kobiety ekstrawaganckiej i wyzwolonej.
rozwiń zwiń