X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

99. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Zobacz serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 06:00
Dziś mija 99. rocznica decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata, zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
Warszawa 1920 r. Żołnierze przy stanowisku polskich karabinów maszynowych podczas akcji w rejonie Radzymina
Warszawa 1920 r. Żołnierze przy stanowisku polskich karabinów maszynowych podczas akcji w rejonie RadzyminaFoto: Wikipedia/Halibutt/domena publiczna

Z tej okazji Portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony wydarzeniom tamtych dni.

BITWA WARSZAWSKA - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY >>>>>

Prezentujemy dźwięki z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. O przebiegu wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921 opowiadają świadkowie tamtych wydarzeń – żołnierze i dowódcy.

Historycy komentują ówczesną sytuację społeczno-polityczną oraz strategię wojskową polskich i sowieckich dowódców.

Prezentujemy sylwetki najważniejszych polityków i dowódców wojskowych po stronie polskiej i bolszewickiej, którzy wywarli największych wpływ na wydarzenia tamtych lat, m.in. Józefa Piłsudskiego, gen. Józefa Hallera, gen. Tadeusza Rozwadowskiego oraz Włodzimierza Lenina, Michaiła Tuchaczewskiego i Siemiona Budionnego.

W serwisie bitwawarszawska.polskieradio.pl zamieściliśmy również 58 odcinków powieści "Lewa wolna" Józefa Mackiewicza, który jako młody chłopak wziął udział w wojnie 1920 roku. Powieść wydaną po raz pierwszy przez londyńskie wydawnictwo Krąg w 1965 roku w Polskim Radiu czytał Jerzy Radziwiłowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak