X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Setna rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego. Serwis specjalny!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 09:00
Sto lat temu Ślązacy chwycili za broń, by zamanifestować swoją polskość. Podczas dwóch kolejnych zrywów wywalczyli najpierw sprawiedliwe warunki przeprowadzenia plebiscytu, a następnie korzystny dla odrodzonej Rzeczpospolitej podział Górnego Śląska.
Pierwsza strona serwisu o Powstaniach Śląskich
Pierwsza strona serwisu o Powstaniach ŚląskichFoto: PR/Grzegorz Lipiński

Wiek później Polskie Radio oddaje głos bohaterom tamtych dni. W specjalnym serwisie edukacyjno-historycznym www.powstaniaslaskie.polskieradio24.pl. przedstawiamy relacje uczestników trzech Powstań Śląskich i akcji plebiscytowej na Górnym Śląsku, wśród nich nagrania, które nie były dotąd publikowane.

Wyjątkowe wspomnienia śląskich powstańców i ochotników, którzy przybyli na Górny Śląsk z Rzeczpospolitej, by walczyć w III Powstaniu Śląskim, osobiste relacje bratanicy Wojciecha Korfantego o stryju – wszystkich tych dźwięków można posłuchać po wejściu na witrynę www.powstaniaslaskie.polskieradio24.pl.

Serwis specjalny www.powstaniaslaskie.polskieradio24.pl to kompleksowe kompendium wiedzy dostarczonej w sposób łatwy i przystępny. Za pomocą map i wykresów przedstawiamy przebieg, obszar i skutki Powstań Śląskich. Przybliżamy postacie dowódców powstań, z Ojcem Niepodległości, Wojciechem Korfantym na czele. Wyjaśniamy, jakie było znaczenie Górnego Śląska dla odradzającej się po 1918 roku Polski.

Strona wzbogaca liczącą ponad sto podobnych witryn kolekcję serwisów specjalnych portalu PolskieRadio24.pl. Serwisy edukacyjne, historyczne i literackie, stanowią znakomite źródło wiedzy zarówno dla pasjonatów historii, jak i dla tych, którzy przygodę z dziejami Polski dopiero zaczynają.

Serwis startuje 16 sierpnia 2019 roku.

Zobacz więcej na temat: Śląsk HISTORIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak