X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Jaruzelski prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 07:00
Zgromadzenie Narodowe na swym pierwszym posiedzeniu 19 lipca 1989 roku wybrało prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Audio
Warszawa 19.07.1989. Posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w gmachu Sejmu. Wybór i zaprzysiężenie prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nz. nowo wybrany na urząd Prezydenta PRL generał Wojciech Jaruzelski udziela wywiadu.
Warszawa 19.07.1989. Posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w gmachu Sejmu. Wybór i zaprzysiężenie prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nz. nowo wybrany na urząd Prezydenta PRL generał Wojciech Jaruzelski udziela wywiadu. Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Został nim wolą posłów i senatorów generał Wojciech Jaruzelski. W przemówieniu, wygłoszonym po zaprzysiężeniu powiedział:

- Po raz kolejny uwaga świata skupia się na Polsce. Dojrzałość, odpowiedzialność naszego narodu stać się mogą cennym wkładem w historię końca XX wieku. Trzeba nam dążyć ze wszystkich sił, aby przebudowa socjalistycznej formacji, przemiany w sytuacji europejskiej owocowały również z pożytkiem dla naszego kraju, dla jego suwerenności i bezpieczeństwa, nienaruszalności granic i jej pozycji międzynarodowej.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia przygotowany na 25. rocznicę upadku komunizmu w Polsce>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Został prezydentem, aby dobić komunizm

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 06:40
Musiałem zostać prezydentem choć tego nie chciałem, twierdzi Lech Wałęsa wspominając wybory sprzed 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombatanci chcą zabrać ordery Kiszczakowi i Jaruzelskiemu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 17:10
Zdegradowania generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka i pośmiertnego awansowania płk. Ryszarda Kuklińskiego chcą organizacje kombatanckie.
rozwiń zwiń