X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

John F. Kennedy: Jestem Berlińczykiem!

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 08:00
50 lat temu, 23 czerwca 1963, na Rudolph Wilde Platz w Berlinie Zachodnim prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił jedną z najsłynniejszych mów w obronie wolności i demokracji, przeciwko komunizmowi.
John F. Kennedy: Jestem Berlińczykiem

- Wszyscy wolni ludzie, gdziekolwiek by żyli, są obywatelami Berlina, a zatem jako wolny człowiek czerpię dumę ze słów "Ich bin ein Berliner!” – powiedział prezydent USA. Tłum 120 tysięcy berlińczyków owacyjnie przyjął słowa Kennedy’ego.

kennedy.polskieradio.pl  - zobacz nowy serwis

Wystąpienie słyszeli też nieliczni mieszkańcy Berlina Wschodniego. Postrzegano je jako punkt zwrotny zimnej wojny. Podniosło ono na duchu mieszkańców Niemiec rozdzielonych murem, wybudowanym niecałe dwa lata wcześniej. Było wyrazem solidarności wolnych ludzi z mieszkańcami świata, zamkniętego za żelazną kurtyną.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak