Historia
Artykuł nie istnieje.
Czytaj także

Tajemnice dawnego Paryża

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 19:00
Mężczyźni wtedy kąpali się i golili codziennie – mieli do dyspozycji dziesiątki miejskich łaźni. Kobiety zażywały kąpieli w domu korzystając z drewnianych wanien. Używały kremów, balsamów, bielideł i pachnideł. Na audycję o życiu w średniowiecznym Paryżu zaprasza Hanna Maria Giza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie tak wyobrażaliśmy sobie życie w XIII wieku"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 13:33
Paryż w XIII wieku to jedna z największych metropolii tego czasu. To miasto, którego dzisiaj już nie ma. Ten Paryż, z labiryntem uliczek, które zniknęły na korzyść szerokich bulwarów, możemy odkryć w powieści Jeanne Bourin "Sekrety kobiet złotnika”. O mieście i książce rozmawialiśmy w "Klubie Ciekawych Wszystkiego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice trzech muszkieterów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2014 14:10
Niezmiennie popularna powieść Aleksandra Dumasa i jej kilkanaście ekranizacji. W "Ćwiczenia z myślenia" rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące "Trzech muszkieterów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komuna Paryska. Krwawo stłumiona rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2024 05:35
28 maja 1871 roku zakończył się tzw. krwawy tydzień, w trakcie którego wojska wierne rządowi brutalnie stłumiły Komunę Paryską, zabijając 30 tysięcy osób. Była to największa rewolucja XIX wiecznej Francji, a jej przebieg poruszył całą Europę.
rozwiń zwiń