X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Warszawa nieodbudowana i ulica Rybaki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 22:40
Dawną tętniącą życiem ulicę Rybaki dziś porastają trawy i drzewa; są na niej również fontanny. - To tu mieszkali najdawniejsi mieszkańcy Warszawy - wspomina pisarz, Juliusz Kulesza.
Audio
  • Wspominamy atmosferę dawnej ulicy Rybaki w Warszawie (Kulturalna Jedynka)
W sierpniu 1944 spłonęły wszystkie budynki przy ul. Rybaki. Na jej miejscu powstał teren zielony. Odbudowano jedynie kamienicę z numerem 35, ale śladu po jej dawnym folklorze nie ma
W sierpniu 1944 spłonęły wszystkie budynki przy ul. Rybaki. Na jej miejscu powstał teren zielony. Odbudowano jedynie kamienicę z numerem 35, ale śladu po jej dawnym folklorze nie maFoto: Pixabay/paulakosinska0

Juliusz Kulesza jest autorem książki pt. "Sen o Rybakach" na temat gęsto zabudowanej przed II wojną światową warszawskiej ulicy Rybaki. - Z wielobudynkowej i wieloposesjowej ulicy zostały dwa domy: pierwszy i ostatni, tak jakby zostawiono tylko zęby trzonowe. Na reszcie rośnie tylko trawka i od jakiego czasu są grające fontanny - opowiada pisarz.

W czasie rozmowy zdradziliśmy, dlaczego nie byłoby Juliusza Kuleszy, gdyby nie Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, co dawniej było w miejscu, w którym dziś są fontanny przy ulicy Rybaki i kto tu mieszkał.

W audycji można posłuchać również felietonu językowego prof. Jerzego Bralczyka i zaproszenia na piknik poetycki z okazji imienin Jana Kochanowskiego.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Juliusz Kulesza (grafik, powstaniec warszawski, obrońca Reduty PWPW, autor książek historycznych o powstaniu warszawskim i o Warszawie), Krzysztof Tyniec (reżyser, aktor), Tomasz Makowski (bibliotekarz, historyk, dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 15.17

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczna prawda i filmowa fikcja w serialu "Bodo"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 11:08
- Postać Eugeniusza Bodo była piękna, wyjątkowa i tragiczna - zauważa przewodnik po Warszawie, varsavianista Artur Stachowski. Barwne życie aktora pokazane zostało w zakończonym właśnie serialu w TVP 1.
rozwiń zwiń