X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Bezcenne taśmy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2009 05:42
Niepublikowane dotąd filmy, reportaże oraz materiały dokumentalne z lat 1938-46 można oglądać na płycie DVD.
Audio

W ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej "Zaczęło się w Polsce" Filmoteka Narodowa wydała dokumenty zapisane na taśmie filmowej, które nigdy dotąd nie były pokazywane.

Zapisany na taśmach filmowych materiał przetrwał 70 lat. Dlatego niektóre fragmenty filmu często były nieczytelne, uszkodzone i musiały zostać odtworzone. Filmoteka Narodowa w tym celu utworzyła specjalny dział, który dokonał rekonstrukcji cyfrowej - podkreśla Tadeusz Kowalski dyrektor Filmoteki.


Materiały archiwalne zostały opatrzone komentarzem prof. Władysława Bartoszewskiego. Jak zaznacza Joanna Drzazga koordynator projektu, płyta zawiera wszystkie polskie materiały archiwalne z 1939 roku.

Płyta została tak pomyślana, żeby pokazać losy zwykłych ludzi w pierwszych dniach wojny. Dokumenty nie przedstawiają działań militarnych oraz politycznych, ale dramat ludzi w pierwszych dniach września 1939 roku. Joanna Jakacka koordynator projektu mówi, że filmy pokazują jak wyglądała stolica przed wojnną, w trakcie i po jej zakończeniu.

Na płycie znalazły się obrazy nakręcone w 1938 roku: "Warszawska niedziela" i Kronika Polskiej Agencji Telegraficznej. Po raz pierwszy będzie można oglądać też fragmenty nagrań z 1 września 1939 roku, to "Kronika oblężonej Warszawy" oraz reportaż amerykańskiego dziennikarza Juliena Bryana zatytułowany "Oblężenie".

DVD zatytułowane "Zaczęło się w Polsce" czyli pierwsze wydawnictwo z serii Edycji Specjalnej Filmoteki Narodowej trafi do liceów w Polsce i będzie stanowiło materiał edukacyjny.


IAR/Poźniak/K.P.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezwykły pamiętnik

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2009 21:54
Wydano niezwykły pamiętnik z Powstania Warszawskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Bór-Komorowski

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2009 13:30
Kawalerzysta i olimpijczyk. Premier Rządu RP, Naczelny Wódz, komendant AK i dowódca Powstania Warszawskiego, za które propaganda komunistyczna odsądzała go od czci i wiary.
rozwiń zwiń