X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Polskie groby w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2009 14:33
W czasie II wojny światowej z ZSRS do Afryki trafiło ponad 20 tysięcy Polaków.
Audio

Do Ugandy i Tanzanii wyrusza grupa studentów krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Planują przeprowadzić ewidencję cmentarzy, na których pochowano polskich uchodźców przesiedlonych z ZSRS do kolonii angielskich na Czarnym Lądzie.

Doktor Hubert Chudźko- opiekun Koła Naukowego Historyków krakowskiej uczelni - podkreśla, że inicjatywa pod nazwą "Z mrozów Syberii po słońce Afryki" to pierwszy projekt tego rodzaju. Jak dodał, dla polskich uchodźców przesiedlonych wyjazd do Afryki był oswobodzeniem.


Studenci będą porządkować nagrobki naszych rodaków, mają też zamiar zrobić film oraz wystawę fotograficzną. Prace zostaną zaprezentowane w marcu, podczas konferencji naukowej, dotyczącej przesiedleńców - Polaków w Afryce. Hubert Chudźko wyjaśnia, że wezmą w niej udział naukowcy, studenci, ale także świadkowie historii.

Pierwszy transport 140 osób przybył do portu w Tanganice w Tanzanii w sierpniu 1942 roku. W sumie do Afryki trafiło w ten sposób ponad 20 tysięcy Polaków.

Grzegorz Bernasik Radio Kraków/iar/hk/kawo/magos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Herlinga - Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 11:00
Co kryje archiwum Gustawa Herlinga - Grudzińskiego?
rozwiń zwiń