X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Wnuk broni Stalina

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 11:15
Jewgienij Dżugaszwili wytoczył proces opozycyjnej "Nowej Gaziecie" i organizacji Memoriał.
Audio

 Zarzuca im zniesławienie swojego dziadka - Józefa Stalina

 

''  

Mord katyński. Źr. Wikipedia

Proces o zniesławienie Józefa Stalina jest potrzebny do destalinizacji Rosji i odtworzenia prawdy historycznej - uważa Andriej Lipski, zastępca redaktora naczelnego "Nowej
Sprzeciw wnuka Stalina wywołał artykuł Anatolija Jabłokowa pod tytułem "Beria wyznaczony na winnego", który ukazał się w kwietniu w "Nowej Gaziecie". Dotyczył on mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu. Tekst ukazał się we współpracy z Memoriałem, organizacją badającą zbrodnie stalinowskie.
 
Andriej Lipski mówi, że sprawa o zniesławienia Stalina jest redakcji na rękę. Dzięki temu będzie można głośno mówić o jego zbrodniach - dodaje.

Andriej Lipski uważa, że "Nowaja Gazieta" podejmuje wiele działań, mających na celu odtworzenie prawdy historycznej dotyczącej Stalina. miedzy innymi, wspólnie z Memoriałem przygotowywane są specjalne wkładki do gazety, które przypominają prawdę o Gułagu.

''  

Gułag - więźniowie na Kołymie. Źr.wikipedia.

Podczas procesu, adwokat 73-letniego Dżugaszwilego historyk Jurij Muchin mówił, że sprawę Katynia wymyślił Memoriał. Mówił, że miało to na celu wywołanie wśród Polaków nienawiści do Rosjan, a następnie wyrwanie Polski z Układu Warszawskiego i wcielenie jej do NATO. Muchin twierdził również, że Polacy zostali rozstrzelani przez Niemców, a nie NKWD.

Redakcja "Nowej Gaziety" wraz z organizacją Memoriał pracuje nad stworzeniem centrum pamięci ofiar stalinizmu. Jak powiedział IAR Andriej Lipski, prace nad powstaniem instytucji są zaawansowane i mają poparcie rosyjskich władz.

T. Kułakowski/IAR/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krwiożerczy ludojad

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 07:51
Nie będzie przeprosin za nazwanie Stalina krwiożerczym ludojadem.
rozwiń zwiń