X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Maria Skłodowska - Curie Polką wszechczasów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 12:34
Plebiscyt internautów zorganizowało Muzeum Historii Polski i magazyn historyczny "Mówią Wieki".
Audio

Na Marię Skłodowską-Curie zagłosowało ponad trzy i pół tysiąca internautów. Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro mówi, że wyróżniona Polka to jedna z najwybitniejszych postaci historii świata. - To osoba, która dzięki swojej pracy osiągnęła najwyższe laury. Osoba, która była znikąd, z jakiejś Polski. Musiała zmienić kraj na Francję. Tam zrobiła wielką karierę akademicką, dostała się do Akademii Francuskiej, zdobyła nagrodę Nobla. W zasadzie nic więcej nie można otrzymać w świecie naukowym. Została zresztą pochowana we francuskim panteonie. Tak samo jak my, Francuzi traktują ją jako swoją bohaterkę - powiedział dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Kolejne miejsca w głosowaniu zajęły Elżbieta Zawacka (kurierka i "cichociemna"), Irena Sendlerowa i święta Urszula Ledóchowska.

Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) była wybitną fizyczką i chemiczną. Dwukrotnie dostała nagrodę Nobla - w 1903 razem z mężem Piotrem i Henrym Becquerelem za badania nad promieniotwórczością, potem w 1911 roku za wydzielenie czystego radu. Pod jej kierunkiem prowadzono również badania nad leczeniem raka.
IAR/agkm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria na muralu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 17:35
W Warszawie powstał mural przedstawiający Marię Skłodowską-Curie. Organizatorki przedsięwzięcie tłumaczą, że komiksowa estetyka ma zainteresować młodzież postacią noblistki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochana Maria Skłodowska-Curie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 11:30
Większość z nas wie, że coś odkryła. Wielu nie wie, co. Niewielu wie, że była wspaniałą kobietą, pedagogiem i tęskniła za miłością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta kobieta to geniusz!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 13:00
"Pani Maria Curie jest - ze wszystkich ludzi na świecie - jedynym niezepsutym przez sławę człowiekiem" - pisał Albert Einstein o polskiej noblistce.
rozwiń zwiń