Historia

Ryszard Kukliński - człowiek, który wstrząsnął komuną

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 07:00
11 lutego 2004 zmarł płk. Ryszard Kukliński. - Miłość żąda ofiary i wierności, wierności dla jednego Boga i jednej, jedynej ojczyzny - Polski - mówił w Polskim Radiu.
Audio
  • Andrzej Sowa rozmawia z prof. Pawłem Wieczorkiewiczem i prof. Januszem Czaplińskim. Audycja z cyklu "Biografie dźwiękowe", PR 1997.
Płk Ryszard Kukliński w Warszawie 6 maja 1998 r. W tle: Zbigniew Brzeziński, b.doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego
Płk Ryszard Kukliński w Warszawie 6 maja 1998 r. W tle: Zbigniew Brzeziński, b.doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowegoFoto: PAP/CAF-RADEK PIETRUSZKA

Sylwetkę płk. Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który w latach 1971-1981 przekazał Amerykanom dziesiątki tysięcy tajnych planów Układu Warszawskiego przedstawiamy w specjalnym serwisie Polskiego Radia www.polskieradio.pl/Kuklinski>>.

"Kukliński znajdzie właściwe miejsce w historii. Bardzo mocno w to wierzę. Będzie fascynował historyków i publicystów, wszystkich ludzi, będzie się o nim dyskutować przyszłości i w końcu zostanie powszechnie uznany za bohatera. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie - zwycięży" - powiedział Jan Nowak-Jeziorański, legendarny emisariusz Podziemnego Państwa Polskiego i wieloletni dyrektor Rozgłosni Polskiej Radia Wolna Europa.

mjm

Czytaj także

Jack Strong w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:00
Na rozmowę z Marcinem Dorocińskim, który wcielił się w postać pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w filmie "Jack Strong" w czwartek o godz. 13.40 zaprasza Joanna Sławińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kukliński wpłynął na los Polski i wolnego świata"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 08:11
Mija dziesiąta rocznica śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Przez szereg lat przekazywał Amerykanom tajne informacje dotyczące wojsk Układu Warszawskiego oraz nuklearnych planów ZSRR.
rozwiń zwiń