X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Bohaterski kurier

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2009 07:00
We francuskich księgarniach można już kupić książkę pod tytułem "Jan Karski" autorstwa Yannicka Haenela.
Audio

Ta beletrystyczna opowieść o losach Karskiego wywołała we Francji liczne dyskusje i jest szeroko omawiana przez prasę, wiele gazet zamieściło też wywiady z autorem.

 
Powieść o polskim bojowniku ruchu oporu, który próbował poinformować zachodnich aliantów o losie Żydów, jest podzielona na trzy części. Pierwsza z nich opiera się na wywiadzie, jakiego Jan Karski udzielił Claude'owi Lanzmannowi w filmie "Shoah". Druga część jest syntezą książki Jana Karskiego wydanej w Stanach Zjednoczonych w 1944 roku. Trzecia część to literacka, częściowo fikcyjna opowieść Haenela o życiu Karskiego.

 
Motywem pojawiającym się w całej powieści jest bierny, niemal obojętny stosunek najwyższych władz Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych do losu Żydów. Yannick Haenel ma 42 lata. "Jan Karski" to jego piąta powieść.

IAR/T.Siemieński,Paryż/dabr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Le Figaro" o głośnej "aferze Jana Karskiego"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 12:50
"Le Figaro" wraca do głośnej polemiki dotyczącej Jana Karskiego i poświęconej mu książki francuskiego autora Yannicka Haenela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Francji czytają Karskiego: wznowiono "Tajne Państwo"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 07:20
W ambasadzie polskiej we Francji została zaprezentowana francuska edycja sławnej książki Jana Karskiego „Historia państwa podziemnego". Publikacja ta jest kolejnym etapem głośnej polemiki toczącej się we Francji wokół postaci polskiego bohatera ruchu oporu, który próbował poinformować zachodnich aliantów o zagładzie Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zła książka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 12:39
Książka o Janie Karskim jest pełna przeinaczeń.
rozwiń zwiń