Historia

Wielcy naszej historii

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 07:00
Rola Piłsudskiego w obronie Polski i Europy przed komunizmem i biografia gen. Maczka, to kolejne prace nominowane w konkursie historycznym.

Trwa druga edycja konkursu Książka Historyczna Roku. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa, opisująca losy Polski i Polaków w okresie XX wieku oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku. W drugim etapie jury  konkursu wybrało po 10 książek w każdej z kategorii.

Od 12 października o godzinie 7. 50  w Programie 2 Polskiego Radia można wysłuchać rozmów na temat nominowanych książek.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Hanny Marii Gizy z prof. Tomaszem Gąsowskim na temat książki Piotra Połomskiego - „Generał broni Stanisław Władysław Maczek”. Oraz rozmowy z prof. Wojciechem Roszkowskim na temat albumu autorstwa Józefa Szaniawskiego „Marszałek Piłsudski – w obronie Polski i Europy”.


 Do 31 października na stronie internetowej konkursu www.ksiazkahistorycznaroku.pl  można oddać głos na najlepszą książkę w obu kategoriach.

Czytaj także

200 tysięcy bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2008 17:00
„Atlas podziemia niepodległościowego 1944 – 1956”, to opowieść o prawdziwych bohaterach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia w eterze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2009 12:09
Architektura zabytkowa w czasach socrealizmu i kryzysy w PRL - to kolejne prace nominowane w konkursie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2009 14:49
Legenda Legionów Piłsudskiego i historia pijaństwa w PRL - przedstawiamy kolejne prace nominowane w konkursie historycznym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń