Historia

Prawda o mordzie katyńskim

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 15:00
We współpracy ze znanymi polskimi aktorami powstała kilkudziesięciominutowa opowieść o zbrodni i kłamstwie.
Audio
  • "Człowiek, który widział Katyń" - rozmowa Jacka Kalabińskiego i Witolda Zadrowskiego z oficerem armii amerykańskiej, który został zabrany przez Niemców z obozu jenieckiego do Katynia, aby zobaczyć zbiorowe groby pomordowanych polskich oficerów. (RWE, 5.03.1989)

Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych przygotowała specjalne publikacje na temat mordu katyńskiego.

Wiosną 1940 reżim sowiecki dokonał ludobójstwa na żołnierzach polskich, będących jeńcami wojennymi. Wymordowano wiele tysięcy obywateli II Rzeczpospolitej, stanowiących elitę polskiego społeczeństwa. Sprawa katyńska była przez lata zakłamywana.

W rocznicę zbrodni katyńskiej Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych przygotowała materiały dzięki którym możemy poznać fakty na temat jednej z najtragiczniejszych kart najnowszej historii Polski.

WIĘCEJ NA TEMAT ZBRODNI NA SPECJALNEJ STRONIE POLSKIEGO RADIA

Publikacja "Mord katyński. Siedemdziesiąt lat drogi do prawy”, to kompendium wiedzy o tej bezprecedensowej zbrodni. Bazą dla tego popularno - naukowego wydawnictwa stała się obszerna dokumentacja źródłowa pochodząca z archiwów polskich i rosyjskich oraz literatura przedmiotu. Książce towarzyszy audiobook „Mord katyński. Dokumenty zbrodni" stanowiący wybór kilkudziesięciu dokumentów wraz z komentarzami. We współpracy ze znanymi polskimi aktorami powstała kilkudziesięciominutowa opowieść o zbrodni i kłamstwie, adresowana do wszystkich ceniących historyczną prawdę.

•    „Mord katyński. Dokumenty zbrodni" (audiobook)
komentarze i wybór dokumentów: Sławomir Radoń
czytają: Olgierd Łukaszewicz (dokumenty), Jacek Rozenek (komentarze)

•    "Mord katyński. Siedemdziesiąt lat drogi do prawdy" (książka)
Wojciech Materski.

Czytaj także

Album katyński

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 06:00
-Pozycja społeczna stała się przyczyną ich tragedii - mówi autor albumu Piotr Szopa.
rozwiń zwiń