Historia

"Atomowe dziewczyny" - fascynująca historia o "matkach chrzestnych" bomby atomowej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 10:55
- To co robiły i po co, nawet dla samych bohaterek książki "Atomowe dziewczyny” było do końca wielką tajemnicą - mówił Michał Nogaś o bestsellerowej książce Denise Kiernan.
Audio
  • "Atomowe dziewczyny" - fascynująca historia o "matkach chrzestnych" bomby atomowej (Trójkowy Znak Jakości)
Atomowe dziewczyny, zdjęcie z okładki
"Atomowe dziewczyny", zdjęcie z okładkiFoto: mat.prasowe

"Atomowe dziewczyny" autorstwa Denise Kiernan to prawdziwa historia pięknych, młodych kobiet, które przyjechały z odległych zakątków Ameryki do pracy w mieście, którego nie było na mapach.
- Niczego nieświadome stały się uczestniczkami jednej z największych i najważniejszych operacji XX wieku, Projektu Manhattan, którego celem było stworzenie bomby atomowej - mówił Michał Nogaś. - Projektu zapoczątkowanego w 1942 roku przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Delano Roosevelta - dodaje Nogaś.

Bohaterki książki pewnego dnia wsiadły do pociągu i bez poznania szczegółów zostały zawiezione w Appalachy, gdzie na potrzeby Projektu Manhattan powstało miasteczko zwane "placówką X". - W "placówce X", czyli w Oak Rigde w stanie Tennessee, stworzono cały kompleks wojskowy, miasteczko pod specjalnym nadzorem, w którym tytułowe bohaterki pracowały nad wzbogaceniem uranu, co było niezbędne dla wyprodukowania bomby atomowej - opisuje dziennikarz.

Więcej informacji znajdą Państwo w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.
"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45.

(ah)

Czytaj także

Paulina Wilk: bajkę o misiu Kazimierzu napisałam dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 16:39
"Lato misia Kazimierza" to już druga część książkowej serii o pluszowym indywidualiście. - Napisałam ją dla siebie, żeby pozwolić sobie znowu być dzieckiem – powiedziała w Trójce autorka Paulina Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lód nad głową”, czyli mroczne kulisy władzy, biznesu i mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 10:40
- W ośrodku Omega spotykają się minister sprawiedliwości rządu polskiego oraz prawnicy z całej Polski. Dochodzi do rzezi. Minister zostaje zamordowany przez sympatyka radykalnych narodowców - opowiada Michał Nogaś o książce "Lód nad głową” w "Trójkowym Znaku Jakości”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biuro Myśli Znalezionych" - mądre rozmowy na papierze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 09:07
- Ta książka dla wielu osób może być przewodnikiem wchodzenia w dorosłe życie, szukania sensu, odnajdywania siebie, bo mądrych słów nigdy za wiele. I miłe jest to, że właśnie u nas takie rozmowy mają miejsce, a teraz można to przeczytać - opowiada Michał Nogaś o książce "Biuro Myśli Znalezionych”.
rozwiń zwiń