X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Cała Polska pamięta o swoich bohaterach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 09:00
Do kilkudziesięciu fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych i szkół zgłosiło się ponad 40 tysięcy uczestników, którzy 28 lutego pobiegną z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, aby podkreślić i uhonorować niezłomne postawy polskich bohaterów.
Audio
  • Bieg pamięci "Tropem wilczym" częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Znaleziono życiorys Witolda Pileckiego jego autorstwa (Polskie Radio 24)
  • Aktor Marcin Kwaśny oraz historycy Dariusz Balcerzyk i Marcin Ciszewski o Żołnierzach Wyklętych (Rozdroża kultury/Jedynka)
Tropem Wilczym to największy bieg pamięci w Polsce
"Tropem Wilczym" to największy bieg pamięci w PolsceFoto: materiały promocyjne

Długość tras biegowych ustalana jest lokalnie, jeden jednak dystans jest obligatoryjny dla wszystkich 160 miast - 1963 m - co upamiętnia rok śmierci ostatniego żołnierza Wyklętego o pseudonimie "Lalek". W Warszawie dodatkowo dystanse o długości 5 i 10 km. W biegu bierze udział siedem miast poza granicą Polski - w tym w Londyn i Nowy Jorku.

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych (które przypadają 1 marca) objętych patronem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy. Projekt objęty jest też korporacyjnym patronatem medialnym m.in Polskiego Radia.

Biegom towarzyszyć będą m.in. wystawy, gry uliczne, kulinarne aktywności lokalne. Oprawą muzyczną tegorocznej edycji będą utwory z płyty "Panny Wyklęte" (Marika, Fala, Ania Brachaczek i Lilu są ambasadorami akcji) i dwie premiery wydawnictw muzycznych. Norbert "Smoliński" Smoła z zespołem Contra Mundum przedstawi materiał z płyty, która ukaże się 1 marca - "W Wierszu i Boju", a Marcin Pospieszalski, Jan Trebunia-Tutka zaprezentują nowy projekt muzyczny "Wilczy Ślad".

Muzycy ci, wraz z Robertem "Litzą" Friedrichem, Adamem Nowakiem (z zespołu Raz, dwa, trzy), aktorami: Jackem Rozenkiem, Michałem Chorosińskim, Marcinem Kwaśnym, komentatorem sportowym Przemysławem Babiarzem, mistrzem paraolimpijskim Grzegorzem Plutą, publicystą Rafałem Ziemkiewiczem i historykiem profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem są ambasadorami projektu.

Projekt "Wilczy Ślad" będzie zaprezentowany też na premierowym koncercie w teatrze Buffo – 29 lutego 2016. Na nim zostaną też podane oficjalne statystyki dotyczące biegu.

Więcej o przedsięwzięciu mówili w rozmowach z portalem PolskieRadio.pl Barbara Konarska oraz Michał Dworczyk:

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: żołnierze niezłomni są fundamentem nowej polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 21:02
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczył w Waksmundzie w obchodach 69. rocznicy ostatniej walki i śmierci majora Józefa Kurasia "Ognia".
rozwiń zwiń