X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Artur Wróblewski: Trump walczy o poparcie Polonii amerykańskiej

15.07.2019 16:47
Według nieoficjalnych informacji prezydent USA Donald Trump ma odwiedzić Polskę w dniach 31 sierpnia - 1 września. Ma też wygłosić w Polsce przemówienie. Do tych informacji w Polskim Radiu 24 odniósł się  amerykanista Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Audio
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpJakub Szymczyk/KPRM

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski na dwa dni. 31 sierpnia ma wygłosić przemówienie. Być może odwiedzi jedno z miejsc, gdzie przebywają amerykańscy żołnierze.

- Donald Trump wpina tę wizytę i w wybory polskie, i w wybory w Stanach Zjednoczonych. W Polsce wybory odbędą się po około 100 dniach od tej wizyty. Jednocześnie będzie to 15 miesięcy do wyborów w Stanach Zjednoczonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski.

- W moim przekonaniu prezydent USA chce pomóc Warszawie, czyli Prawu i Sprawiedliwości - bo jest pewna więź ideowa między rządem w Warszawie a Waszyngtonem. Ale amerykański prezydent chce również, żeby rząd PiS pomógł i jemu. Będzie mógł pokazać, że w Unii Europejskiej, w Europie - na przykład Polacy - go kochają. A że dla niektórych Amerykanów takie kraje jak na przykład Polska, Węgry czy Czechy to praktycznie to samo, to wyborcy w USA zobaczą, że Trump jest jednak szanowany na świecie. Wydaje się, że prezydent Stanów Zjednoczonych walczy również o poparcie Polonii amerykańskiej - dodał ekspert.

RP: Donald Trump we wrześniu w Polsce

"1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym gościem obchodów ma być amerykański prezydent Donald Trump. Dotąd jego wizyta nie została oficjalnie potwierdzona, jednak z informacji Rzeczpospolitej wynika, że jest już pewna" - napisał w ubiegłym tygodniu dziennik Rzeczpospolita. 

"I potrwa dłużej, niż zakładano. Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni - od 31 sierpnia do 1 września" - podała gazeta.

Dziennik pisał też, że program wizyty Trumpa ma być dopiero ustalony podczas spotkań roboczych. "Jednak już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze" - informowała "Rzeczpospolita".


Polskie Radio 24/PAP/IAR/dad