X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie media: w Kaliningradzie sformowano nowy pułk śmigłowców

19.07.2019 10:22
W Kaliningradzie sformowano nowy pułk śmigłowców, w skład którego wchodzą maszyny marynarki wojennej typu Ka-27 i transportowo-bojowe Mi-8 i Mi-24 - podał w piątek dziennik "Izwiestija" powołując się na ministerstwo obrony Rosji.
KA-52
KA-52Fot. www.mil.ru

Gazeta zapowiada, że w przyszłości Mi-24 zostaną w tym pułku zastąpione nowocześniejszymi maszynami: Mi-35M, Mi-28 lub Ka-52. Celem utworzenia nowej jednostki jest według dziennika "ochrona obwodu kaliningradzkiego, wykrywanie okrętów podwodnych i prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych".

Powołując się na opinię ekspertów wojskowych, "Izwiestija" wyrażają przypuszczenie, że na bazie nowo utworzonego pułku powstaną w przyszłości dwie jednostki: sił lądowych i marynarki wojennej. Podobnie było w czasach ZSRR, gdy w Kaliningradzie funkcjonował pułk śmigłowców sił lądowych i odrębny pułk śmigłowców marynarki wojennej. Śmigłowce wielozadaniowe Ka-27 zaprojektowane były od początku do pełnienia zadań na rzecz floty, a Mi-28 i Mi-24 - dla armii.

Śmigłowce Ka-27 lotnictwa marynarki wojennej znajdujące się na wyposażeniu nowego pułku mają dwie wersje: Ka-27PŁ, przeznaczoną do wykrywania, śledzenia i niszczenia okrętów podwodnych oraz wersję poszukiwawczo-ratowniczą. Bojowe Mi-24 i transportowo-bojowe Mi-8 mogą wykonywać "szeroki zakres działań związanych ze wsparciem armii i floty" - podkreślają "Izwiestija".

PAP/dad