X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: prezydent proponuje Rosji wymianę Wyszynskiego za Sencowa

19.07.2019 15:06
Ukraina może uwolnić prorosyjskiego dziennikarza Kyryła Wyszynskiego w zamian za zwolnienie z rosyjskiego więzienia ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa. Poinformował o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Wyszynski sądzony jest w Kijowie za zdradę stanu. Sencow, którego zwolnienia domaga się społeczność międzynarodowa, odbywa w Rosji karę 20 lat łagru. 
Audio
  • Ukraina: prezydent proponuje Rosji wymianę Wyszynskiego za Sencowa. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Oleg Sencow. Plakat z manifestacji w Kijowie, na której wzywano do uwolnienie ukraińskich więźniów politycznych z rosyjskich więzień
Oleg Sencow. Plakat z manifestacji w Kijowie, na której wzywano do uwolnienie ukraińskich więźniów politycznych z rosyjskich więzieńlydeuces / Shutterstock.com

Deklaracja ukraińskiego prezydenta, to reakcja na wcześniejszą wypowiedź rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, że uwolnienie Kyryła Wyszynskiego mogłoby być krokiem do normalizacji ukraińsko - rosyjskich stosunków. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że uwolnienie może się odbyć w zamian za zwolnienie przez Rosję ukraińskiego reżysera. Jak zaznaczył, Ukraina chce powrotu z Rosji wszystkich Ukraińców - więźniów politycznych i wojskowych. Jeżeli, jak dodał, mają to być jednak pierwsze kroki, to strona ukraińska jest gotowa do oddania Rosji Kyryła Wyszyńskiego, za Ołeha Sencowa. Wymiana, jak, podkreślił Wołodymyr Zełenski, powinna odbyć się jednocześnie. 


Kyrył Wyszynski jest sądzony na Ukrainie za zdradę stanu. Miał przygotowywać dla rosyjskich mediów materiały usprawiedliwiające okupację Krymu i Donbasu. Ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa Rosjanie uwięzili w 2015 roku i skazali za rzekomy terroryzm.

IAR/dad