X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zawieszenie broni w Donbasie. Żniwa i wybory na Ukrainie

21.07.2019 10:31
21 lipca w Donbasie zaczęło obowiązywać zawieszenie broni. Umówiono się co do tego podczas niedawnego spotkania mińskiej trójstronnej komisji do spraw konfliktu na wschodzie Ukrainy. 
Audio
  • Ukraińcy wybierają dziś nowy parlament. Głosowanie odbywa się w niemal 30 tysiącach komisji wyborczych, w wyborach kandyduje około 6 tysięcy osób. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Zawieszeni broni w Donbasie zbiega się z wyborami parlamentarnymi na Ukrainie
Zawieszeni broni w Donbasie zbiega się z wyborami parlamentarnymi na UkrainieEPA/SERGII KHARCHENKO

Jak poinformował ukraiński sztab Operacji Zjednoczonych Sił, zeszłej doby prorosyjscy separatyści otwierali ogień 26 razy. Jednak od początku obecnej doby, czyli od początku zawieszenia broni, nie zanotowano w Donbasie ostrzałów. 

Zawieszenie broni zostało uzgodnione w białoruskiej stolicy, Mińsku, 17 lipca, podczas spotkania trójstronnej grupy do spraw Donbasu. Zawieszenie, nazwane "żniwnym", ma sprzyjać spokojnemu przeprowadzeniu prac polowych, jednak jego początek zbiega się w czasie z ukraińskimi wyborami parlamentarnymi.

W parlamencie w Kijowie formalnie zasiada 450 deputowanych, ale Ukraińcy wybierają dziś 424 parlamentarzystów, bo część okręgów wyborczych znajduje się na terenach okupowanych i zajętych przez prorosyjskich separatystów. 

Dzisiejsze zawieszenie broni jest kolejnym od początku konfliktu w Donbasie. Wszystkie poprzednie były łamane.

IAR/dad