X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: przesłuchanie byłego prezydetna Petra Poroszenki

12.08.2019 16:16
Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko został przesłuchany przez Państwowe Biuro Śledcze jako świadek w sprawie podejrzeń o uchylanie się od podatków. Petro Poroszenko ocenił, że śledczy działają z pobudek politycznych, a ze sprawą jest związany były wiceszef administracji eksprezydenta Wiktora Janukowycza. 
Audio
  • Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przesłuchiwany. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Petro Poroszenko
Petro PoroszenkoDrop of Light / Shutterstock.com

Petro Poroszenko składał zeznania w sprawie możliwości uchylania się od podatków przy zakupie stacji telewizyjnej Priamyj. Były prezydent po przesłuchaniu zapewnił, że nie jest właścicielem kanału, a sprawa ta, to próba przejęcia stacji przez byłego wiceszefa administracji Janukowycza - Andrija Portnowa, który złożył w Biurze Śledczym zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie stacji Priamyj.

Portnow wyjechał z Ukrainy po zwycięstwie Majdanu, powrócił - niedawno - po wygranej Wołodymyra Zełenskiego w wyborach prezydenckich. Według mediów jest związany z ludźmi z administracji nowego prezydenta. Według Petra Poroszenki, ma też wgląd w akta spraw Państwowego Biura Śledczego. „Jak to się stało że Portnow i jego przyjaciele w obecnych władzach faktycznie przejęli Państwowe Biuro Śledcze?” - pytał Petro Poroszenko po przesłuchaniu.

Andrij Portnow złożył kilka doniesień do Biura Śledczego w sprawach dotyczących Patra Poroszenki. Oprócz telewizji Priamyj dotyczą one prywatyzacji jednego z przedsiębiorstw, ale też między innymi incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie ubiegłego roku.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Petro Poroszenko