X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador RP: wizyta prezydenta Ukrainy będzie dobrym sygnałem

16.08.2019 16:17
- Liczymy, że zaplanowana na koniec sierpnia wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce będzie dobrym sygnałem dla rozwoju relacji między dwoma krajami - oświadczył ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiShutterstock

- Chcemy jak najlepiej przygotować tę wizytę, szereg tematów jest na stole już od dłuższego czasu i także ja je składałem, i nie wykluczam, że niektóre dobre decyzje uda się podjąć przed wizytą, czy w trakcie wizyty. To zależy od strony ukraińskiej. My jesteśmy gotowi do wsparcia i do rozmowy - powiedział polskim dziennikarzom w Kijowie.

Dyplomata odniósł się do wypowiedzi doradcy politycznego Zełenskiego Mykyty Poturajewa, który pod koniec lipca mówił, że ekipa ukraińskiego prezydenta przygotowuje przed wizytą w Polsce "silne inicjatywy" na rzecz poprawy stosunków między Kijowem i Warszawą w kwestii relacji historycznych.

- W stosunkach polsko-ukraińskich jest tak wiele tematów, że nie wydaje mi się, żeby jedna wizyta mogła dokonać przełomu. Ja liczę bardziej, że uruchomi ona pewien proces decyzyjny, który czasem potrzebuje z góry silnego sygnału. Liczę, że ta wizyta będzie takim sygnałem - podkreślił ambasador.

- Rozumiemy też, że ta wizyta będzie odbywać się, zanim powstanie ukraiński rząd, w związku z czym nie będzie jeszcze możliwości usiąść do rozmowy szczegółowej, ale jestem pewien, że druga połowa roku, przyszły rok - też obfitujący w okrągłe rocznice - będzie dobrą okazją do wcielenia w życie tego, o czym prezydenci będą chcieli zadecydować w Warszawie 31 sierpnia - oświadczył Cichocki.

Współpraca w dziedzinie energetyki

W środę wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Ołena Zerkal poinformowała, że przed wizytą prezydenta Zełenskiego w Polsce Kijów wraz z Warszawą i Waszyngtonem przygotowują memorandum w sprawie współpracy energetycznej dotyczącej tranzytu gazu przez Ukrainę.

- W sprawie gazu pracujemy obecnie z Polakami i Amerykanami przed wizytą (Zełenskiego), która ma odbyć się na początku września w Polsce (wizyta ma trwać od 31 sierpnia do 1 września). Przygotowujemy memorandum energetyczne, które będzie fundamentem rozwoju dalszych działań na szczeblu dwustronnym i trójstronnym wyznaczy zasady współpracy - przekazała Zerkal w wywiadzie dla BBC Ukraina.

Ambasador Cichocki uznał, że taka współpraca w sferze energetycznej ma duże perspektywy rozwoju. - Współpraca energetyczna, w tym handel gazem, to obszar perspektywiczny dla relacji Polski i Ukrainy. Jestem pewien, że rozmowy bezpośrednie przyniosą lepszy efekt niż jednostronne wypowiedzi medialne. Na tym etapie jest za wcześnie, by spekulować o memorandach - oświadczył polski dyplomata.

IAR/PAP/dad