X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ w Stanach Zjednoczonych. W planach spotkanie z Polonią

20.08.2019 09:46
Jacek Czaputowicz rozpoczyna trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Szef polskiej dyplomacji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przewodniczyć będzie debacie na temat sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie oraz poprowadzi spotkanie poświęcone kwestiom związanym z bezpieczeństwem mniejszości religijnych. Spotka się również z Polonią w Chicago.
Audio
  • Wizyta szefa MSZ w Stanach Zjednoczonych. Relacja Małgorzaty Kałuży z Nowego Jorku (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Minister Jacek Czaputowicz spotka się we wtorek z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo i poprowadzi debatę na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Będzie to kontynuacja polskiego zaangażowania w poprawę sytuacji w tym regionie w ramach Procesu Warszawskiego.

W środę szef polskiej dyplomacji odwiedzi w Chicago Polską Misję Duszpasterską pod wezwaniem Trójcy Świętej, spotka się z duchowieństwem i Polonią.

Czwartkowe spotkanie Rady Bezpieczeństwa pod przewodnictwem ministra Jacka Czaputowicza zbiega się z obchodzonym po raz pierwszy Międzynarodowym Dniem upamiętniającym ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie (przypada 22 sierpnia).

Dzień ten ustanowiono w tym roku z inicjatywy Polski. Rada Bezpieczeństwa dyskutować będzie o ochronie mniejszości religijnych na świecie.

Jacek Czaputowicz spotka się również m.in. ze specjalnym wysłannikiem premiera Wielkiej Brytanii do spraw wolności religii i wyznania Tariqiem Ahmadem (Lordem Ahmadem of Wimbledon) oraz z amerykańskim ambasadorem do spraw wolności religijnej Samuelem Brownbackiem.

IAR/dad