X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wspólna kolacja siedmiu przywódców podczas szczytu G7

25.08.2019 09:00
Późnym wieczorem zakończyła się kolacja, którą przywódcy siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata zainaugurowali 45. szczyt grupy G7
Audio
  • Francji Emmanuel Macron: "Amazonia to nasze wspólne dobro, wszystkich nas dotyczy. W tej kwestii nie wystarczy jedynie apelować. Potrzebny jest sojusz wszystkich potęg z państwami regionu Amazonii; po pierwsze w walce z ogniem, po drugie w polityce zalesiania, wreszcie, by pomóc ludności tubylczej, organizacjom pozarządowym, mieszkańcom w obronie l
Prezydent Francji Emmanuel Macron przed szczytem G-7 we francuskim Barritz
Prezydent Francji Emmanuel Macron przed szczytem G-7 we francuskim BarritzPAP/EPA/MICHEL SPINGLER / POOL

Zakończyła się kolacja, którą przywódcy siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata zainaugurowali 45. szczyt grupy G7. We francuskim kurorcie Biarritz będą oni, przez dwa kolejne dni, rozmawiali między innymi o toczących się na świecie konfliktach zbrojnych, pobudzaniu wzrostu ekonomicznego, konfliktach celnych, nierównościach społecznych czy o polityce klimatycznej. 

W przemówieniu telewizyjnym poprzedzającym kolację gospodarz szczytu, prezydent Francji Emmanuel Macron poruszył temat pożarów pustoszących 'zielone płuca" ziemi - amazońskie lasy: "Amazonia to nasze wspólne dobro, wszystkich nas dotyczy. W tej kwestii nie wystarczy jedynie apelować. Potrzebny jest sojusz wszystkich potęg z państwami regionu Amazonii; po pierwsze w walce z ogniem, po drugie w polityce zalesiania, wreszcie, by pomóc ludności tubylczej, organizacjom pozarządowym, mieszkańcom w obronie lasu, którego wszyscy potrzebujemy. Bo jest on skarbem bioróżnorodności, bo jest skarbem dla naszego klimatu." 

Tylko w tym roku w największym kraju Ameryki Łacińskiej wybuchło blisko 80 tysięcy pożarów. 
Właśnie między innymi na ten temat rozmawiali po południu Emmanuel Macron i Donald Trump podczas wspólnego obiadu. Z kolei obecny na szczycie przewodniczący Rady Europejskiej powiedział, że brak skutecznych działań na rzecz ugaszenia pożarów może zablokować umowę handlową pomiędzy Unią a wspólnotą Mercosur.

IAR/ks