X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Krzysztof Szczerski poprowadził debatę w ONZ

28.08.2019 09:24
Przebywający w Stanach Zjednoczonych szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski wezwał obie strony konfliktu izraelsko-palestyńskiego do kompromisu
Audio
  • Min. K. Szczerski poprowadził debatę w ONZ [posłuchaj]
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiMarcin Obara/PAP

Minister przewodniczył debacie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. 

Krzysztof Szczerski ocenił, że stabilizacja na Bliskim Wschodzie jest kluczowa dla światowego bezpieczeństwa. „Niestety z miesiąca na miesiąc maleją szanse na pokój pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami” - mówił szef gabinetu prezydenta. Krzysztof Szczerski potępił ataki terrorystyczne ze strony bojowników palestyńskich. Skrytykował jednak również jednostronne działania Izraela.

Minister przestrzegł przed eskalacją konfliktu i wezwał obie strony do konkretnych działań na rzecz pokoju. „Polska popiera istnienie obok siebie dwóch państw na uzgodnionych przez społeczność międzynarodową warunkach, które będą prowadzić do pokoju i bezpieczeństwa Izraela oraz demokratycznej i niepodległej Palestyny” - podkreślił. 

Minister Szczerski wezwał do przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego oraz poparł działania agencji ONZ pomagających ofiarom konfliktu bliskowschodniego.

IAR/ks