X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruskie media i eksperci o planowanej wizycie Johna Boltona

28.08.2019 14:34
Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego przyjedzie na Białoruś po rozmowach na Ukrainie i Mołdawii
Audio
  • Białoruskie media i eksperci o planowanej wizycie Johna Boltona [posłuchaj]
John Bolton
John BoltonEPA/SERGEY DOLZHENKO

Białoruskie media i eksperci określają mianem "historycznej" zaplanowaną na ten tydzień wizytę Johna Boltona w Mińsku. Zastanawiają się jaki jest jej główny cel? Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego przyjedzie na Białoruś po odwiedzeniu Ukrainy i Mołdawii.
Gazeta internetowa "Nasza Niwa" pisze, że planowany przyjazd Johna Boltona do Mińska oznacza, że "Amerykanie niezwykle poważnie traktują sytuację wokół pogłębienia integracji" między Białorusią i Rosją. Analityk Arseń Siwicki powiedział rozgłośni Radio Swaboda, że Stany Zjednoczone są zainteresowane tym aby Białoruś zachowała niezależność. 

Znany ekonomista Jarosław Romańczuk w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że to będzie pierwsza wizyta na Białorusi tak wysokiej rangi amerykańskiego polityka w tym stuleciu "Przede wszystkim John Bolton chce się upewnić jaka jest rola Białorusi w systemie bezpieczeństwa i jaką rolę odgrywa w rozmowach o sytuacji w Donbasie" - powiedział Jarosław Romańczuk. 

Gazeta internetowa Nawiny cytuje eksperta Walerego Karbalewicza, który uważa, że John Bolton chce w Mińsku dowiedzieć się "na ile realne" jest rozmieszczenie na Białorusi rosyjskich rakiet po likwidacji traktatu INF o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu.

IAR/ks