X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: Wołodymyr Zełenski planuje kolejną podróż do USA

30.09.2019 14:48
Wołodymyr Zełenski planuje kolejną podróż do Stanów Zjednoczonych. Poprzednia, zeszłotygodniowa, upłynęła w cieniu skandalu związanego z oskarżeniami dotyczącymi możliwych nacisków wywieranych przez prezydenta USA na prezydenta Ukrainy.
Audio
  • Ukraina: Wołodymyr Zełenski planuje kolejną podróż do USA. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskiviewimage / Shutterstock.com

O tym, że Wołodymyr Zełenski planuje raz jeszcze odwiedzić Stany Zjednoczone, tym razem z oficjalną wizytą, poinformował doradca prezydenta Ukrainy. Andrij Jermak zaznaczył, że podczas spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego w ubiegłą środę omawiano przygotowanie takiej delegacji. Doradca Wołodymyra Zełenskiego nie uściślił jednak, kiedy taka wizyta miałaby się odbyć. 

Prezydent Ukrainy przebywał w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W tym czasie Amerykanie opublikowali stenogram z jego lipcowej telefonicznej rozmowy z Donaldem Trumpem, podczas której poruszono kwestie możliwości wszczęcia na Ukrainie antykorupcyjnego śledztwa, które mogłoby zaszkodzić Joe Bidenowi - potencjalnemu kontrkandydatowi Donalda Trumpa w przyszłych wyborach. Podczas wspólnej konferencji w ubiegłym tygodniu obaj politycy zaprzeczali, że podczas ich lipcowej rozmowy dochodziło do politycznych nacisków.

IAR/dad