X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

We wtorek drugie wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego

07.10.2019 16:55
We wtorek przed południem w Parlamencie Europejskim odbędzie się drugie wysłuchanie kandydata na komisarza Janusza Wojciechowskiego. Tak zdecydowali koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa.
Audio
  • We wtorek w PE odbędzie się drugie wysłuchanie kandydata na komisarza Janusza Wojciechowskiego - relacja Beata Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim
Janusz Wojciechowski podczas przesłuchania w Parlamencie EuropejskimPAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Odpowiedzi na dodatkowe pytania, które przysłał polski kandydat nie usatysfakcjonowały europosłów. Ale wcześniej mówiło się, że deputowani będą chcieli po raz drugi wysłuchać Janusza Wojciechowskiego.

Jutrzejsze wysłuchanie potrwa krócej niż to pierwsze - 1,5 godziny i po nim koordynatorzy grup politycznych zdecydują co dalej. Nie sposób przewidzieć jaka będzie to decyzja, bo oprócz kwestii merytorycznych decydują też te polityczne. Współpracownicy Janusza Wojciechowskiego są dobrej myśli.

Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że na drugie wysłuchanie ma on zmienić strategię - mniej mówić o przyjaznym dla środowiska rolnictwie, bo to nie podobało się chadekom. W przypadku socjalistów ma rozwiewać obawy, że reforma unijnej polityki rolnej nie będzie oznaczała renacjonalizacji rolnictwa.

Poparcie Ursuli von der Leyen

Z ustaleń brukselskiej korespondentki wynika, że w ubiegłym tygodniu Janusz Wojciechowski rozmawiał z szefową Komisji Ursulą von der Leyen, która podtrzymała swoje poparcie. Ale zdania co do szans Polaka są w europarlamencie podzielone.

Są tacy, którzy mówią, że jego zaakceptowanie jest pod dużym znakiem zapytania i że jego los jest uzależniony od tego co stanie się z kandydatką z Francji, najbardziej krytykowaną podczas wysłuchania. - Jeśli ona zostanie odrzucona, wtedy "utrącony" zostanie Polak - usłyszała w europarlamencie Beata Płomecka.

Jeśli jednak, w ramach układu trzech największych grup politycznych, chadeków, socjalistów i liberałów, dotyczącego rezygnacji z odrzucania kandydatów, Sylvie Goulard otrzyma zielone światło, wtedy i bezpieczny będzie kandydat z Polski. Tym bardziej, że pod koniec ubiegłego tygodnia wysłuchania przeszły Chorwatka i Estonka, mimo dużej krytyki. Podobno europosłowie mówili, że jednej z nich nie zatrudniliby nawet jako asystentki.

IAR/dad