X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łotwa przestaje nadawać część rosyjskich kanałów telewizyjnych

20.11.2019 16:21
Łotewska Krajowa Rada ds. Mediów Elektronicznych zawiesiła nadawanie dziewięciu rosyjskich kanałów telewizyjnych. Stacje te należą bowiem do Rosjanina objętego unijnymi sankcjami.
Audio
  • Łotwa zawiesza nadawanie dziewięciu rosyjskich kanałów telewizyjnych. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjnepixaby/public domain

Jak powiedział w łotewskiej telewizji publicznej Ivars Abolinsz z Rady ds. Mediów Elektronicznych, kanały telewizyjne należą do Rosjanina Jurija Kowalczuka. - Człowiek ten znajduje się na liście osób objętych sankcjami Unii Europejskiej za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy - oświadczył Abolinsz.

Wszystkie stacje nadają w języku rosyjskim i do tej pory były oferowane przez dostawców telewizji kablowej oraz cyfrowej. Emisja niektórych kanałów w przeszłości była kilkakrotnie czasowo zawieszana, gdyż pojawiały się w nich treści obraźliwe lub wprowadzające odbiorcę w błąd. Zakaz ma obowiązywać do czasu cofnięcia sankcji wobec Kowalczuka.

Jurij Kowalczuk jest jednym z bliskich przyjaciół Władimira Putina oraz jednym z głównych akcjonariuszy Banku Rossija. Po 2000 roku jego firmy przejęły aktywa w sektorach gazowym, ubezpieczeniowym czy reklamowym. Kowalczuk od wielu lat kontroluje wiele rosyjskich stacji telewizyjnych i jest jednych z największych właścicieli na rynku medialnym Rosji.

Unijnym sankcjom i zakazowi podróży za działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy podlega obecnie 170 osób i 44 podmioty prawne. Obowiązują one od czasuzaanektowania przez Rosję Krymu w 2014 roku. We wrześniu zostały przedłużone do 15 marca 2020 roku.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Łotwa