X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Będę otwarty na dialog". Nowy szef Rady Europejskiej rozpoczął kadencję

01.12.2019 12:22
Nowy szef Rady Europejskiej, Belg, Charles Michel rozpoczyna swoje urzędowanie. Stery przejął od Donalda Tuska. Kadencja przewodniczącego Rady trwa dwa i pół roku, z możliwością przedłużenia.
Audio
  • Padają już opinie, że Charles Michel będzie zbyt uzależniony od nacisków z Francji - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles MichelPAP/EPA/JULIEN WARNAND

Stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, utworzone w 2009 roku wraz z wejściem w życie traktatu lizbońskiego, nie jest ściśle określone, dlatego wszystko zależy od osoby piastującej to stanowisko. Raczej nie powinien być to lider, a osoba szukająca porozumienia wśród przywódców, pośrednik w budowaniu kompromisów. Pierwszym szefem był Herman Van Rompuy, również Belg, który nie wychodził przed szereg, za kulisami, w cichym stylu, zabiegał o porozumienie.

"Będzie mi zależało na budowaniu mostów"

Wiele osób uważa, że tak też będzie i teraz. Padają już opinie, że Charles Michel będzie zbyt uzależniony od nacisków z Francji, że nie będzie to silny przewodniczący Rady. - Będę miał swój własny styl, będę otwarty na dialog, będzie mi zależało na budowaniu mostów. I może będę bardziej uważny podczas korzystania z mediów społecznościowych - mówił kilka dni temu Charles Michel.

Ta ostatnia uwaga dotyczyła zapewne poprzednika, Donalda Tuska, który wiele razy właśnie na Twitterze zamieszczał swoje komentarze, na przykład bardzo krytyczne pod adresem Rosji, czasem wbijał szpilę zwolennikom brexitu, co nie zawsze podobało się w europejskich stolicach.

IAR/dad