X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kreml straszy kolejnym wzmocnieniem wojsk w Kaliningradzie

03.12.2019 12:48
Rosja zamierza w przyszłym roku rozmieścić w obwodzie kaliningradzkim dywizję zmechanizowaną - podają rosyjskie media. Eksperci państw NATO zauważają, że Moskwa od ponad dziesięciu lat systematycznie wzmacnia swoje siły w obwodzie graniczącym z Polską i Litwą. Część analityków wojskowych, ze względu na koncentrację różnego rodzaju formacji wojskowych w tym regionie nazywa Kaliningrad "nadbałtycką twierdzą".
Audio
  • Rosja straszy kolejnym wzmocnienie wojsk w Kaliningradzie. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosja może wzmocnić działający już w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk obrony wybrzeża o dywizję zmechanizowaną
Rosja może wzmocnić działający już w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk obrony wybrzeża o dywizję zmechanizowanąPAP/ITAR-TASS

Rządowy dziennik Rosyjskaja Gazieta podał, że dywizja zmechanizowana miałaby zostać sformowana w ramach działającego już 11-ego korpusu armijnego obrony wybrzeża. Jednocześnie prokremlowski dziennik napisał, że wzmocnienie sił jest odpowiedzią na zwiększoną obecność wojsk NATO w pobliżu granic Rosji.

Eksperci Sojuszu Północnoatlantyckiego wielokrotnie zwracali uwagę na rozmieszczanie w obwodzie kaliningradzkim nowych formacji obrony wybrzeża, obrony powietrznej, wojsk desantowych oraz zwiększanie liczebności Floty Bałtyckiej. Przypominają także, że w tym rejonie Rosja rozmieściła stacje radiolokacyjne działające w ramach systemu wczesnego ostrzegania i kompleksy rakietowe S-400 oraz Iskander. Te ostatnie, zdaniem części ekspertów mogą przenosić głowice jądrowe.

IAR/dad


Zobacz więcej na temat: Rosja NATO Kaliningrad

Konkurs recytatorski "Kresy" dla Polaków z zagranicy

02.12.2019 17:40
29 młodych recytatorów z dziesięciu krajów weźmie udział w tegorocznych finałach 28. Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy "Kresy", które w dniach 9-14 grudnia odbędą się w Białymstoku - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.

Finlandia proponuje cięcia w budżecie UE, Polska nie jest zadowolona

03.12.2019 10:42
Finlandia, kierująca pracami Unii, zaproponowała kolejne cięcia w europejskim budżecie po 2020 roku, Polska nie jest zadowolona. W projekcie budżetu przewidziano 1,07 procent dochodu narodowego Wspólnoty. To mniej niż w maju ubiegłego roku proponowała Komisja Europejska. Minister do spraw europejskich, w przesłanym Polskiemu Radiu komentarzu napisał, że ta propozycja nie przybliża do porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu.

Polscy uczniowie w czołówce w Europie i na świecie

03.12.2019 11:51
Wyniki polskich 15-latków w międzynarodowym badaniu PISA 2018 są w pierwszej trójce najlepszych w Europie – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie.