X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przywódcy UE przedłużą sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainie

18.06.2020 12:28
Unijni przywódcy mają w piątek przedłużyć o kolejne pół roku sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainie. Takie informacje przekazali brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej unijni dyplomaci. To ma być polityczna zgoda na przedłużenie restrykcji do końca stycznia. Wszystkie procedury mają być sfinalizowane w przyszłym tygodniu.
Audio
  • Przywódcy UE mają jutro przedłużyć sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainie. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Gmach Komisji Europejskiej w Brukseli
Gmach Komisji Europejskiej w Brukselisashk0/shutterstock

Sankcje zostały nałożone w połowie 2014 roku i od tego czasu są co pół roku przedłużane jednomyślną decyzją wszystkich państw. Do tej pory udawało się utrzymać jedność Unii w tej sprawie, choć co jakiś czas dobiegały głosy, by sankcje złagodzić bądź zawiesić. Tak sugerowały kraje nazywane gołębiami, które utrzymują dobre relacje z Rosją zarówno polityczne, jak i gospodarcze.

Polska jest w grupie tak zwanych jastrzębi i popiera przedłużenie restrykcji. Tłumaczy, że Rosja złamała międzynarodowe prawo, dokonując agresji na Ukrainie i anektując Krym, że nie zmieniła swojego postępowania i że porozumienia mińskie o zawieszeniu broni nie są przez nią przestrzegane.

Sankcje oznaczają, że największe rosyjskie banki i firmy naftowe mają ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Zakazana jest sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych. Obowiązuje też embargo na dostawy broni.

IAR/dad

Jest termin spotkania Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Znane są też tematy rozmowy

18.06.2020 09:17
Rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem podczas planowanej na przyszły tydzień wizyty w USA mają dotyczyć obrony i bezpieczeństwa, współpracy energetycznej i gospodarczej oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego – poinformował prezydent Andrzej Duda.

Pentagon: Ukraina kluczowym partnerem w rywalizacji z Rosją

18.06.2020 10:01
Jak informuje ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia", Departament Obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził przeznaczenie 250 milionów dolarów w ramach pomocy wojskowej dla Ukrainy w 2020 r. Środki mają zostać przekazane w ramach programu "Inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa, pomoc dla Ukrainy" (USAI).

Chicago: rozpoczęto wysyłanie pakietów wyborczych

18.06.2020 11:20
Konsulat Generalny RP w Chicago rozpoczął wysyłanie pakietów wyborczych. Polska placówka dyplomatyczna poinformowała wyborców o procedurze, która obowiązuje podczas głosowania w wyborach prezydenckich w miejscowych okręgach. W Stanach Zjednoczonych głosować można jedynie drogą korespondencyjną.