X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Litwy: rola Polski jest oczywista jeśli chodzi o bezpieczeństwo w regionie

10.07.2020 16:15
O strategicznym partnerstwie z Polską, wspólnych interesach i o zagrożeniu ze wschodu mówił premier Litwy Saulius Skvernelis w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia. Szef litewskiego rządu w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski z oficjalną wizytą. 
Audio
  • O strategicznym partnerstwie z Polską, wspólnych interesach i o zagrożeniu ze wschodu mówił premier Litwy Saulius Skvernelis w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia. Rozmowa Kamila Zalewskiego [posłuchaj]
Saulius Skvernelis, premier Litwy
Saulius Skvernelis, premier LitwyPolskie Radio/Kamil Zalewski

Saulius Skvernelis przypomniał, że Litwa dostrzega chęć pisania przez Rosję historii na nowo i jej interpretowania na swój własny sposób. Zaznaczył, że Polska wraz z krajami bałtyckimi ma w tej sprawie wspólne stanowisko. "Ponieważ jesteśmy sojusznikami i partnerami NATO, naszym wspólnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a ono jest jednym z elementów składowych związanych z wojskami amerykańskimi" - powiedział litewski premier. "Rola Polski i rola obecnego prezydenta Polski jest oczywista, jeśli chodzi o posiadanie jak największych amerykańskich sił bezpieczeństwa w regionie" - dodał Saulius Skvernelis.

Szef litewskiego rządu w przyszłym tygodniu spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Weźmie też udział w 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. "Kiedy nasze oba narody były razem, to udawało nam się pokonać każdego wroga. Natomiast wtedy, gdy były między nami podziały to byliśmy okupowani i zależni od różnych imperiów" - powiedział litewski premier Litwy korespondentowi Polskiego Radia w Wilnie.

Premier Skvernelis odniósł się również do stosunków polsko-litewskich i tego jak się zmieniły w ostatnich kilku latach. Zaznaczył, że wcześniejsze relacje między naszymi państwami były chłodne. "Teraz jesteśmy strategicznymi partnerami i jest to ogromna zasługa nie tylko litewskiego, ale też polskiego rządu, obecnego premiera i byłej premier oraz oczywiście prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Relacje budujemy po obu stronach, a dzisiaj są one na takim poziomie, z którego możemy cieszyć się i być dumni" - oświadczył.

Oprócz Sauliusa Skvernelisa, w przyszłym tygodniu do naszego kraju z oficjalną wizytą przybędzie też prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

IAR/Kamil Zalewski/ho

Zobacz więcej na temat: Litwa