X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premierzy Polski i Czech za powtórzeniem wyborów na Białorusi

14.08.2020 09:15
Premier Czech Andrej Babisz w piątek rano poinformował na Twitterze o rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy zaapelowali o powtórzenie wyborów prezydenckich na Białorusi i opowiedzieli się za pilną wideokonferencją Rady Europejskiej.
Audio
  • Tysiące ludzi do późnej nocy protestowały 5. dzień z rzędu na ulicach białoruskich miast. Niewykluczone, że to były największe demonstracje od wyborów prezydenckich 9 sierpnia. Milicja nie interweniowała. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Kolejny dzień protestów na Białorusi po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich
Kolejny dzień protestów na Białorusi po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckichPAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Andrej Babisz napisał, że z Morawieckim postanowili, że zwrócą się do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela o pilne przeprowadzenie wideokonferencji członków Rady w sprawie Białorusi. "Nie można czekać. Białorusini potrzebują naszej szybkiej pomocy" – oświadczył Babisz. "Wybory musza być powtórzone, musza być przejrzyste i w obecności zagranicznych obserwatorów" – dodał czeski premier.

W piątek w Brukseli odbędzie się zorganizowane w trybie pilnym spotkanie szefów dyplomacji państw UE, poświęcone konfliktowi na Białorusi. Brutalnie tłumione przez oddziały specjalne milicji OMON protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów trwają tam od niedzieli. Zatrzymano blisko 7 tys. osób.


IAR/PAP/dad

Andrzej Poczobut: Białoruś nie będzie już taka, jak była

13.08.2020 13:57
Białoruś nie będzie już taka jak była; a system stworzony przez prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę w dotychczasowej postaci się skończył - ocenił w rozmowie z PAP działacz związku Polaków na Białorusi i dziennikarz Andrzej Poczobut.

Protesty na Białorusi. Dwaj obywatele Polski z karą grzywny

13.08.2020 16:55
Dwaj obywatele Polski, którzy zostali zatrzymani podczas protestów w Mińsku, zostali ukarani grzywnami za udział w nielegalnym zgromadzeniu i w czwartek wyjdą na wolność – dowiedziała się PAP nieoficjalnie w polskiej placówce dyplomatycznej w Mińsku.

Białoruś: zachodni ambasadorzy złożyli kwiaty w miejscu śmierci jednego z protestujących

13.08.2020 16:23
Ambasadorzy państw zachodnich akredytowani w Mińsku złożyli kwiaty w miejscu, w którym zginął młody Białorusin. Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 sierpnia podczas rozpędzania przez milicyjny OMON powyborczej demonstracji.