X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruska opozycja z nagrodą im. Sacharowa. Szef PE wyraził uznanie dla jej działań

22.10.2020 15:51
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego wypowiedział się z uznaniem o białoruskiej opozycji reprezentowanej przez Radę Koordynacyjną. Została ona laureatem nagrody Europarlamentu imienia Sacharowa przyznawanej za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację.
Audio
  • Nagroda im. Sacharowa dla białoruskiej opozycji [POSŁUCHAJ]
Protest w Mińsku
Protest w MińskuPAP / EPA / STRINGER

David Sassoli przypomniał, że wielkie protesty przeciwko sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich i represjom trwają od 11 tygodni. Podkreślił, że protesty te cieszą się "dużym uznaniem", panuje też oburzenie działaniami reżimu Łukaszenki.

- Pozwolę sobie pogratulować przedstawicielom białoruskiej opozycji odwagi, odporności i determinacji. To pokazuje, jak są silni w obliczu potężnego przeciwnika. Ale przemoc nie wygra nigdy. Tak więc moje przesłanie dla Was, drodzy laureaci jest takie - pozostańcie silni i nie poddawajcie się w walce. Wiedzcie, że stoimy po Waszej stronie - podkreślił przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Laureata tegorocznej nagrody imienia Sacharowa wybrali szefowie grup politycznych z Europarlamentu.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w połowie grudnia na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

IAR/ho