X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Turcja chce podjąć rozmowy z Rosją ws. konfliktu o Górski Karabach

23.10.2020 16:20
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Ankara chce podjąć rozmowy z Rosją oraz że ma ona takie samo prawo do zaangażowania się w te negocjacje jak Moskwa.
Azerskie wozy opancerzona w Górskim Karabachu
Azerskie wozy opancerzona w Górskim KarabachuPAP/EPA/ARMENIA DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE / HANDOUT

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w piątek, że Ankara chce podjąć rozmowy z Rosją w sprawie konfliktu o Górski Karabach oraz że ma ona takie samo prawo do zaangażowania się w te negocjacje jak Moskwa.

Erdogan dodał, że Azerbejdżan słusznie domaga się udziału Turcji w tych negocjacjach.

Powiedział ponadto, że Turcja przeprowadziła test zakupionego od Rosji rakietowego systemu obrony przeciwpowietrznej S-400, i dodał, że obiekcje, jakie w tej sprawie mają Stany Zjednoczone i NATO, są bez znaczenia.

W środę Ankara ogłosiła, że wyśle swych żołnierzy oraz zapewni militarne wsparcie Azerbejdżanowi, jeśli władze w Baku wystosują taką prośbę.

Również w środę premier Armenii Nikol Paszynian ogłosił, że na tym etapie nie ma rozwiązania dyplomatycznego konfliktu o Górski Karabach i wezwał obywateli do ochotniczego zaciągania się na front.

W piątek szefowie MSZ Armenii i Azerbejdżanu, Zohrab Mnacakanian i Dżejhun Bajramow, spotkają się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo w celu podjęcia próby rozwiązania tego konfliktu.

Górski Karabach, zamieszkany głównie przez chrześcijańskich Ormian, odłączył się od Azerbejdżanu, tureckojęzycznego i szyickiego kraju, na krótko przed rozpadem ZSRR w 1991 roku, co doprowadziło do konfliktu, w którym zginęło 30 tys. osób. Zawieszenie broni, przerywane pojedynczymi starciami, obowiązywało od 1994 roku. Walki na dobre rozgorzały na nowo 27 września. 

PAP/ks

Zobacz więcej na temat: Turcja Rosja górski karabach