X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Frans Timmermans: KE nie będzie przeszkadzać w budowie atomu w Polsce

28.10.2020 10:44
Komisja Europejska nie będzie przeszkadzać w budowie elektrowni jądrowych - powiedział unijny komisarz ds. klimatu Frans Timmermans.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Pixabay

Jak informuje portal Euractiv, unijny unijny komisarz ds. klimatu Frans Timmermans stwierdził w rozmowie z szefem Międzynarodowej Agencji Energii, że Komisja Europejska nie będzie przeszkadzać w budowie elektrowni jądrowych w państwach UE, czyli m. in. w Polsce i Czechach, które zapowiedziały takie projekty.

„Jeśli ktoś dojdzie do wniosku, że taka opcja jest najlepsza, Komisja Europejska nie będzie stać na drodze do realizacji tych planów” - stwierdził Frans Timmermans.

Komisarz zaznaczył jednak, że budowa elektrowni jądrowych oznacza związanie się z tą technologią na „długi, długi czas”.


Źródło: energetyka24.com/ho

Antykryzysowa Tarcza Branżowa: 1,8 mld zł dla firm w związku z COVID-19

27.10.2020 10:05
1,8 mld zł zostanie przeznaczonych na dalsze wsparcie branż gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i sprzedaży detalicznej w związku z kryzysem wywołanym pandemią - podała KPRM. Przedsiębiorcy z tych branż mogą liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad.

Miliard euro dla Polski w ramach unijnego programu ratowania miejsc pracy w czasie pandemii

27.10.2020 13:39
Polska otrzymuje miliard euro w ramach unijnego programu, wspierającego miejsca pracy zagrożone pandemią. To pierwsza transza sumy, przyznanej przez Komisję Europejską na ten cel.

Ministrowie transportu 9. krajów UE przeciwko pakietowi drogowemu

28.10.2020 09:35
Nie może być zgody na rozwiązania, które są protekcjonistyczne i niezgodne z prawem Unii Europejskiej oraz ograniczające swobodę świadczenia na jednolitym rynku. Tak piszą we wspólnym oświadczeniu odpowiedzialni za transport ministrowie dziewięciu unijnych krajów, w tym Polski.