X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Była szefowa MSZ Austrii, która tańczyła z Putinem, weszła do władz Rosnieftu

04.03.2021 10:01
Była minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl, znana m.in. z tańca z prezydentem Rosji na swoim weselu, została w środę nominowana przez rosyjskie władze do rady dyrektorów państwowego giganta naftowego Rosnieftu - podała agencja TASS. Natomiast na kolejną kadencję wybrany został były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com / Kapustin Igor

Byli politycy weszli do liczącej 11 osób rady w charakterze niezależnych dyrektorów. Na czele rady stał dotąd Schroeder, który jest również szefem rady spółki NordStream AG. Dotychczasowe wynagrodzenie członków rady dyrektorów wahało się dotąd między 530 tys. i 600 tys. dolarów rocznie.

Kneissl była szefową MSZ Austrii w latach 2017-2019 z nominacji skrajnie prawicowej Wolnościowej Partii Austrii (FPOe). Zasłynęła m.in. zaproszeniem Putina na swój ślub w 2018 r., z którym zatańczyła na przyjęciu weselnym.

Schroeder i Kneissl nie są jedynymi obcokrajowcami w radzie dyrektorów Rosnieftu. W jej skład wchodzą również były szef koncernu BP Robert Dudley, obecny szef BP Bernard Looney, przedstawiciele katarskiego państwowego funduszu inwestycyjnego Faisal Alsuwaidi i Hamad Raszid al-Mohannadi oraz prezes spółki Nordstream AG Matthias Warnig i wieloletni szef banku Barclays Hans-Georg Rudloff.

Władze Rosji w radzie reprezentują wicepremier Aleksandr Nowak, doradca prezydenta ds. gospodarczych Maksym Oreszkin oraz prezes Rosnieftu Igor Sieczyn.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Władimir Putin Rosja Austria

Polska będzie produkować szczepionkę przeciw COVID-19

03.03.2021 12:51
Firma biotechnologiczna Mabion ma produkować w Polsce szczepionkę na COVID-19 amerykańskiej firmy Novavax. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował, że PFR sfinansuje inwestycje w produkcję szczepionki. - Jesteśmy przekonani, że Polska dołączając do grona producentów szczepionki będzie zwiększała bezpieczeństwo zdrowotne, zarówno w tym, jak i w przyszłym roku - podkreślił prezes PFR. Dodał, że produkcja szczepionki w Polsce zwiększy pewność jej dostaw. Transfer technologii ma nastąpić w II kwartale.

USA ogłaszają listę urzędników Kremla objętych sankcjami

03.03.2021 17:00
Amerykańskie sankcje wizowe i finansowe obejmują 7 wysokich rangą urzędników z otoczenia prezydenta Putina.

"Daily Mail" obszernie o Grupie Ładosia, która w czasie wojny ratowała Żydów

04.03.2021 07:48
Brytyjski dziennik "Daily Mail" opisuje w środę historię Aleksandra Ładosia, szefa polskiej ambasady w Szwajcarii w czasie II wojny, który ze współpracownikami uratował przed śmiercią tysiące Żydów dostarczając im fałszywe paszporty państw Ameryki Łacińskiej.