X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polaków stać na coraz droższe wakacje i „długie weekendy”

18.08.2019 16:52
Długie weekendy coraz chętniej spędzamy poza domem - w hotelach, pensjonatach - i coraz więcej na takie wyjazdy wydajemy - tak wynika z najnowszych danych Eurostatu.
Audio
  • O coraz większych możliwościach wyjazdowych Polaków, mówi w radiowej Jedynce Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments./Justyna Golonko/.
Długie weekendy coraz chętniej spędzamy poza domem - w hotelach, pensjonatach - i coraz więcej na takie wyjazdy wydajemy.
Długie weekendy coraz chętniej spędzamy poza domem - w hotelach, pensjonatach - i coraz więcej na takie wyjazdy wydajemy.shutterstock.com/Olesia Bilkei

Jak powiedział dziś w radiowej jedynce Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, Polaków na coraz więcej stać.

− Jak szacuje Europejski Urząd Statystyczny, dwie trzecie Polaków uważa, że stać ich na tygodniowe wakacje w ciągu roku, podczas gdy jeszcze pięć lat temu uważało to za luksus, z którego korzystało mniej niż 40 proc. naszych rodaków  - mówi Turek.

I wyjaśnia, że to efekt poprawy warunków pracy i płacy Polaków, czyli niskiego bezrobocia i coraz wyższych dochodów.

Stąd, dodaje, jeślibyśmy szukali teraz miejsc noclegowych na wakacje w takich popularnych miejscowościach wypoczynkowych jak Kołobrzeg, Sopot, czy Międzyzdroje, to trzeba sie liczyć z wydatkiem nawet 700 zł za nocleg dwóch osób, a mimo to obłożenie w tych miastach przekraczało 95 procent.

Ekspert pytany, gdzie może być jednak taniej, to zwraca uwagę na mniej znane i modne miejscowości, radzi tez dokonywać wyborów wcześniej, przed sezonem.

Do tego warto sie zastanowić, czy nie zdecydowac sie na wyjazd we wrzesniu, gdzie stawki sa zdecydowanie niższe.

PR Jedynka/dad

Zobacz więcej na temat: turystyka finanse