X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gospodarka w II kwartale rozwijała się szybciej niż przewidywano

30.08.2019 13:30
Dane te są lepsze niż wstępny szacunek PKB, który GUS opublikował w połowie sierpnia. Wtedy wskazywano na wzrost rzędu 4,4 procent
Audio
  • Urszula Kryńska z PKO Banku Polskiego powiedziała, że za dane za drugi kwartał pokazują, że wzrost gospodarczy wyhamował nieznacznie z 4,7 w poprzednim kwartale. Podkreśliła, że odczyt jest lepszy od oczekiwań [posłuchaj]
Najnowsze dane GUS
Najnowsze dane GUSshutterstock, Autorstwa Phongphan

Nasza gospodarka w II kwartale rozwijała się w tempie 4,5 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Dane te są lepsze niż wstępny szacunek PKB, który GUS opublikował w połowie sierpnia. Wtedy wskazywano na wzrost rzędu 4,4 procent.

Urszula Kryńska z PKO Banku Polskiego powiedziała, że dane za drugi kwartał pokazują, że wzrost gospodarczy wyhamował nieznacznie z 4,7 w poprzednim kwartale. Podkreśliła, że odczyt jest lepszy od oczekiwań. 

Biorąc pod uwagę to, co się dzieje w otoczeniu zewnętrznym naszej gospodarki, eksport ma się dobrze - mówiła Urszula Kryńska. Ekonomiści PKO BP spodziewają się, że w całym 2019 roku wzrost PKB wyniesie 4,6 procent. 

W sierpniu ceny towarów i usług wzrosły o 2,8 procent w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku - wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. W lipcu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 2,9 procent. 

Z danych GUS wynika, że ceny żywności i napojów bezalkoholowych w tym miesiącu w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego wzrosły o 7,2 procent, natomiast o 0,3 procent spadły ceny paliw.

IAR/ks