X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wręczono nagrody w plebiscycie Polskiego Radia "Lubię bo polskie"

22.11.2019 17:04
Plebiscyt "Lubię, bo polskie" ma promować najlepsze polskie produkty i przedsiębiorstwa, które stają się coraz bardziej rozpoznawalne poza granicami Polski
Audio
  • Nagrody Polskiego Radia "Lubię, bo polskie" wręczone [posłuchaj]
Wszyscy laureaci rankingu Lubię, bo polskie
Wszyscy laureaci rankingu "Lubię, bo polskie"Wojciech Kusinski

Polskie Radio wręczyło po raz trzeci swoje doroczne nagrody dla najlepszych rodzimych produktów i usług w rankingu "Lubię, bo polskie". Laureatami zostały firmy: PKN Orlen, Polskie Koleje Państwowe, Biotrem, Fabryka Cukierków "Pszczółka" i SatRevolution. Gala odbyła się w Muzycznym Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Celem konkursu "Lubię, bo polskie" było promowanie rodzimych towarów i usług, a także wspieranie rodzimych przedsiębiorców przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej, a patronem medialnym wydarzenia była Polska Agencja Prasowa.

Firma SatRevolution SA otrzymała główną nagrodę za Produkt Innowacyjny 2019. Nagroda została przyznana za "Światowida" będącego pierwszym polskim satelitą komercyjnym. Drugie miejsce zajęła firma eobuwie PL SA. Na trzecim miejscu znalazła się firma Talent Alpha Sp z.o.o.

PKN Orlen SA został wybrany Polską Marką 2019. Nagrodę odebrał członek zarządu do spraw korporacyjnych PKN Orlen, Armen Konrad Artwich, który zaznaczył, że marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna w krajach w których znajdują się stacje benzynowe należące do PKN Orlen, a więc w Czechach, na Słowacji oraz w Niemczech. Trzecie miejsce zajęła firma LPP SA, właściciel marki Reserved. Na drugim miejscu znalazły się się Polskie Linie Lotnicze LOT.

Najlepszym polskim produktem eksportowym okazała się Fabryka Cukierników "Pszczółka" Sp. z o. o. za Moniuszkowskie Praliny.

I miejsce w kategorii najlepsza polska usługa 2019 zajęła oferta "Wspólny Bilet"  Polskie Koleje Państwowe, drugie miejsce firma Panek SA, a trzecie Grupa LUX MED.

I miejsce w kategorii najlepszy polski produkt ekologiczny 2019 zajęła firma Biotrem Sp. z o.o., z kolei II miejsce w tej kategorii zajęła firma Yope Sp. z o.o., a trzecie firma Sante A. Kowalski S. J. Organic Sante napoje roślinne.

IAR/pp

Zobacz więcej na temat: gospodarka polska Polskie Radio