X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eurostat: Polska z trzecim najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej

30.11.2019 13:44
Według najnowszego badania Eurostatu w październiku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,2 proc. Tym samym nasz kraj utrzymał trzecie miejsce pod względem najniższego bezrobocia w krajach Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock

Przed nami są tylko Czechy ze stopą bezrobocia na poziomie 2,2 procent oraz Niemcy - 3,1 procent. Według Eurostatu, w październiku, w Polsce było 542 tysiące osób bezrobotnych. We wrześniu kolejność na podium najniższego bezrobocia była taka sama z wynikami odpowiednio: 2,1 proc., 3,1 proc, 3,3 proc.

Natomiast z najnowszych danych GUS, który stosuje inną metodologię badań, wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła w końcu października br. 5 proc. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż we wrześniu br. i o 0,7 pkt. proc. mniej niż w październiku 2018 r.

Europejska średnia

Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,5 proc., wobec 7,6 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 7,5 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 7,5 proc.

Średnia europejska wyniosła 6,3 proc.

Najgorzej sytuacja na rynku pracy przedstawia się w Grecji (16,7 proc.) i Hiszpanii (14,2 proc.). Niemal dwucyfrowe bezrobocie (9,7 proc.) jest we Włoszech. 

IAR/PAP/PR24/dad