X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mniejsza rotacja w firmach i krótszy czas poszukiwania nowej pracy

16.01.2020 12:46
Instytut Badawczy Randstad przedstawił raport „Monitor Rynku Pracy”: czekamy na podwyżki i rzadziej zmieniamy miejsce zatrudnienia  
Audio
Mateusz Żydek w studiu PRdZ
Mateusz Żydek w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Szybciej znajdujemy nową pracę, ale też rzadziej chcemy ją zmieniać, wciąż oczekujemy podwyżek, ale coraz rzadziej wyższe wynagrodzenie jest najbardziej istotne przy podejmowaniu decyzji zawodowych. Instytut Badawczy Randstad przedstawił 38. edycję raportu „Monitor Rynku Pracy”. Analiza pokazała także, że Polacy z niepewnością spoglądają w przyszłość. Blisko połowa zatrudnionych spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej w kraju. Większość uważa, że będzie to miało wpływ na sytuację finansową w ich firmie oraz trudności z utrzymaniem obecnej pracy.

Z raportu wynika, że większa niż w poprzednich latach grupa pracowników otrzymała podwyżki u swojego pracodawcy. W ubiegłym roku spodziewaną podwyżkę na poziomie 5-10 procent pensji otrzymało 54 procent Polaków. Blisko połowa zatrudnionych liczy na podwyżkę także na początku tego roku.

Wciąż poszukiwani będą do pracy cudzoziemcy, zwłaszcza na stanowiska mało wykwalifikowane. Oprócz Ukraińców, w Polsce coraz częściej zatrudniani są pracownicy z Azji czy z Półwyspu Iberyjskiego.

Z Mateuszem Żydkiem z Randstad rozmawia Ewa Plisiecka.

 

Zobacz więcej na temat: rynek pracy raport