X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Litwę dotarła norweska ropa dla Białorusi

23.01.2020 12:44
Na Litwę dotarła ropa naftowa, przeznaczona dla Białorusi. Pochodzący z Norwegii surowiec ma być alternatywą dla wykorzystywanej do tej pory przez ten kraj ropy rosyjskiej.
Audio
  • Na Litwę dotarła norweska ropa dla Białorusi. Materiał Kamila Zalewskiego
Rafineria w Mozyrzu
Rafineria w MozyrzuShutterstock.com / Ilya Kuzniatsou

Norweską ropę do portu w Kłajpedzie przetransportował tankowiec "Breiviken". Wcześniej zapowiadano, że surowiec zostanie dostarczony do litewskiego miasta w środę, ale jak podają media na Litwie, dostawa się opóźniła z powodu złych warunków pogodowych. W kłajpedzkim porcie 80 tysięcy ton surowca będzie załadowane do cystern. Następnie ropa zostanie kolejami przetransportowana do białoruskiej rafinerii "Naftan". Dostawa całego ładunku może potrwać około dwóch tygodni. Strona litewska nie ma na razie dodatkowych zamówień ze strony Białorusi. Terminal naftowy w Kłajpedzie jest w stanie obsłużyć do 3 milionów ton ropy rocznie.

Ze względu na spór o cenę ropy, Białoruś nie zawarła z Rosją porozumienia w sprawie dostaw ropy w tym roku. Rosja w styczniu dostarczyła Białorusi niewielkie ilości surowca pozwalające na utrzymanie pracy miejscowych rafinerii na minimalnych obrotach. Białoruś od wielu tygodni szuka alternatywnych dostawców ropy. We wtorek prezydent Białorusi zapowiedział dywersyfikację dostaw ropy oraz dążenie do tego, by rosyjska ropa zajmowała 30-40 procent ogółu importowanego surowca.

IAR/dad